Aki ilyen vezérlőket tud programozni, az inkább tegyen a motor és a tengely közé egy legalább 1/10-es áttételt, igy nagyon finom és könnyen vezérelhető megoldást kap.
Egy, valamivel egyszerűbb és könnyebben érthető megoldás, ha a királycsap tengelyére egy nagy fogaskereket szerelünk, amelyet alul egy csigával hajtunk meg. Itt a csiga elvégzi a reteszelést, és, ha a csiga tengelyére egy tárcsát szerelünk, majd abba egy lyukat fúrunk, vagy egy mágnest szerelünk, akkor könnyen tudjuk a csiga fordulatait számolni, ill. számon tartani. Már csak arról kell gondoskodni, hogy lejáró vágányok mindig megfeleljenek a csigatengely állásának, és már meg is van oldva az indexelés alapja.
A szerző első kísérleti szerkezete egy, akkor még méregdrága zsebszámológépet használt. A zsebszámológép "+" nyomógombját kivezette egy optocsatolóhoz, amely a csigatengely fordulatait figyelte. A zsebszámológépen beadott szám (tegyük fel: 10), majd utána a beadott "-1", azt jelentette, hogy minden fordulat a csigán kivont a 10-ből 1-t azaz, amikor 0 lett a számológépen a híd elérte a célját.
Természetesen ez így akkor túl drága és bonyolult volt, ezért később ugyanezt a feladatot néhány TTL áramkörrel is megoldottam (TT- korong a képen).