Én matt sötétbarna modellfestékkel festettem le az egész épületet, a zsanérokat, pántokat, az ablaktokot pedig sötétzölddel. Ha valaki még nem használt modellfestéket, annak elmondom, hogy két dolgot be kell tartani: fontos, hogy alaposan felkeverjük festés előtt, és lényeges a megfelelő hígítás. Én majdnem vízszerűre szoktam beállítani, egy kis próbálgatással ez kitapasztalható. Hígítónak az aromás hígító is megfelel, nem kell megvenni a drága gyárit, legalábbis nálam ez a Revell-nél és a Humbrol-nál bevált.
Száradás után finom csiszolópapírral óvatosan dörzsöljük át, főleg az éleknél, az épület alsó részén, az ajtónál, az ablaktoknál, tehát ahol a valóságban is fokozottabb kopásnak van kitéve. Tényleg csak finom mozdulatokkal dolgozzunk, és közben többször nézzük meg, hogy milyen az összhatás. Ha túl sokat csiszoltunk le, akkor végső esetben újra befesthetjük. Ha ezzel végeztünk, híg fekete vízfestékkel fessük át, itt főleg a résekbe, sarkokba, illesztésekbe kell festéket juttatnunk. Egy kis próbálgatás szükséges lehet hozzá, hogy mennyire legyen festékes a víz, mivel száradás után sötétebb lesz, mint vizesen. Ha úgy ítéljük meg, hogy túl sok festék került egy helyre, akkor egy darab nem szöszölős ronggyal felitathatjuk. Ne dörzsöljük, mert azzal csak elkenjük a festéket és ronda lesz száradás után. Ha jól csináltuk, akkor száradás után (amit gyorsíthatunk legyezgetéssel, ventilátorral) a rések és sarkok sötétebb árnyalatúak lesznek, és a falak is véletlenszerűen, enyhén foltosak. Ha úgy találjuk, hogy valahol sok a festék, akkor tiszta vízzel fessük át azon a helyen, és itassuk fel egy részét. Ha viszont kevés, akkor újra átfesthetjük, de számoljunk azzal, hogy az új festés némileg feloldja a régit.
Száradás után még fehér vízfestékkel végig kell kennünk az épület alsó részét egy keskeny csíkban körbe, felülről lefelé mozgatva az ecsetet, nagyjából azonos magasságban. Egy keveset festhetünk a falakra is véletlenszerűen, de azzal számoljunk, hogy száradás után sokkal fehérebb lesz mint vizesen. Ha teljesen megszáradt, finom csiszolópapírral nagyon óvatosan dörzsöljük meg, hogy az átmenet a fehér rész és a barna között ne legyen éles.