Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       36/435    
(#12321) etwg válasza bcs szgab hozzászólására (#12319) Válasz Jan 5, 2013
cseh fordítókorongok pont olyanok

Biztos, hogy nem!
A fizika szabályai arra is érvényben vannak (habár van parlamentjük.....).

Itt egy nagyon szép:
Forditokorong
(#12322) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12318) Válasz Jan 5, 2013
Kérek engedélyt szürke jelentéktelen ponttá zsugorodni...

Azért továbbra is nagyon várom a méretet a lórékról.

Nagyon sajnálom a veszteséget...
(#12330) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12322) Válasz Jan 5, 2013
Még nem találtam meg a dobozt...., de már majdnem megragasztottam mindent ami tegnap széttörött...
(#12331) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12330) Válasz Jan 5, 2013
No ezek a dobozok már csak ilyenek...Látom annyira útban van...
Más értékes modell is megsérült miatta...
Küld el dobozostul.

Üdv:Miki
(#12333) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12331) Válasz Jan 5, 2013
Nagy reményeket ne csinálj, mert mindössze 2 darab volt (az akkor szénrakodo csilléje). Remélem majd elökerül (tul sok a doboz.....)
(#12334) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12333) Válasz Jan 5, 2013
Milyen jó is az ha valakinek ilyen sok motyója van...

Kitartás a kereséshez.

Üdv:Miki
(#12336) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12334) Válasz Jan 5, 2013
Annak ellenére, hogy erösen visszafogom magam, a kacat csak gyülik. (több mint 50 év egy része van dobozokban).
(#12338) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#12336) Válasz Jan 5, 2013
Látod, beöntötted volna az egészet egy sarokba, már meglenne!
(#12339) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12336) Válasz Jan 5, 2013
Ennyi év alatt már építhettél volna belőlük néhány lakásnyi terepasztalt!Minden szoba más-más terepasztalt rejtene...
(#12340) Váltógyártó válasza etwg hozzászólására (#12317) Válasz Jan 5, 2013
Ez rakétahajtómű. Ha építesz egy 90 fokig emelkedő pályaszakaszt, meg sem áll a holdig!
(#12341) csíkosháTTú válasza Váltógyártó hozzászólására (#12340) Válasz Jan 5, 2013
De az is reaktív hajtómű...
(#12345) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12339) Válasz Jan 5, 2013
A családot meg befogadod Te!

(#12346) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12345) Válasz Jan 5, 2013
Rendben jöhetnek

De cociális sugíjt is felveszem ám!!Lesz sok pulya,lesz ám vasútmodellre való!!!


Üdv:Miki
(#12347) Váltógyártó válasza csíkosháTTú hozzászólására (#12341) Válasz Jan 5, 2013
A rakétahajtómű igen, a sugárhajtómű (gázturbina) nem.
(#12348) wolfchild hozzászólása Válasz Jan 5, 2013
Nos, folytatódik a papírmakett szappanopera, most a ragasztókban mélyedek el egy cseppet

Bővebben: Link
(#12349) kaTTonai hozzászólása Válasz Jan 5, 2013
MasTTertape!

Találtam az ebay.hu köf mozdit ocóért nagyon nagyon occóért.
Ránézne nagy jó Uram?

Üdv:Miki
(#12351) kaTTonai hozzászólása Válasz Jan 5, 2013
Szia Gábor!

Termék száma:
400381194956

Üdv:Miki
(#12352) etwg válasza wolfchild hozzászólására (#12348) Válasz Jan 5, 2013
Nem tudom mennyire ismered az "itatós" technologiát.

Ez mindegy 30-40 éves dolog, akkoriban nagyon jó volt és még jármümodellek is készültek igy sorozatban.

A lényege:

Válogatatott papirokat kell szerezni (sajnos manapság már nem egyszerü). Akkoriban egészen jól beváltak a lyukkártyákra hasznalt papirok, ill. a cipösdobozok kartonlapjai, meg néhány rajzlap.

A lényege, hogy a papir "levegös" legyen azaz szivja magába a nedvességet. Ezt egyszerüen ki kell kisérletezni. (A mai papirok sajnos televannak mindenféla anyaggal, hogy ne égjenek, és csillogjanak stb.)

Ezután már csak 2 dolog kell:
Üres Tic-Tacos dobozok (vagy hasonlo anyag) és egy oldoszer ami ezt a "plexit" feloldja. (pl. nagyon bevált a modellek ablakainak öntvénykerete). Nem annyira jo, ha már szines , mert az eltömi a porusokat.
Oldoszert sajnos meg kell keresni, mert manapság már mindent feltüntetnek a flakonokon, csak azt nem hogy milyen kémiai anyagból tevödik össze. (Aceton, toluen stb. jo irány)

Nos, ha van oldoszerered (egy kis üvegbe dobj néhány plexidarabot , önts rá oldoszert, és zárd be - másnapra elvileg feloldodik a plexi.).
Ha ez sikerült, akkor jöhet a munka:

1. Az oldoszerrel (büdös, igy jo kint dolgozni vagy jol szellöztetni), széles ecsettel fest be a papirlapot (ne nagyobbat, mint egy képeslap). Ha beissza az oldoszert, akkor a korábban feloldott plexivel fesd be a a még nedves lap mindkét oldalát (az oldat legyen higabb mint pl. a méz).
Száradás után esetleg ismételd meg a festést.
A megszaradt lap egy ragasztoval átittott anyag lesz.

2. Ugyanezt ismételd meg a nyomtatott lappal is.

3. Ha két lapot egymásra akarod ragasztani, elég az oldoszerrel átmázolni a lapot, és egymásra helyezni, magátol kifekszik és szép sima lesz.

4. Ez a lap már vágáskor nem szörösödik, és ami a lényeges, akár kantra is ragasztahod 90 fokban). Ugyanugy mint a fröccsöntött modelleket - esetleg ugyanazzal a ragasztoval, vagy valamivel sürübb plexi oldattal. A lényeg, hogy a ragaszto nyomtalan és nagyon gyorsan szárad, igy nagyon gyors a munka.
Kis részletekhez nagyon finom ecsettel kell dolgozni.

Összefogalva:

1. kell jo papir
2. Oldoszer
3. Hig oldat az itatáshoz
4. Sürübb oldat a ragasztáshoz.

Az anyag nem vetemedig, festhetö, az adott esetben nem támadja meg a nyomdafestéket (a tintás nyomtatást ki kell probálni).

(#12353) DinoTT válasza sunocske hozzászólására (#12151) Válasz Jan 5, 2013
Szia!

EW2 váltón történt méréseim szerint 2,7mm

Üdv:

D.
(#12354) DinoTT hozzászólása Válasz Jan 5, 2013
Sziasztok!

Milyen átmérőjű acélszálat ajánlotok kocsik slicces kuplungbefogójának? Hol lehet kapni? A 0,5mm vastagnak tűnik.

Köszi

Dénes
(#12356) lakasi válasza etwg hozzászólására (#12317) Válasz Jan 6, 2013
A hozzászólásaidat olvasva nagy tiszteletet érzek modellező tapasztalatod és tudásod iránt. Néha azonban – így például ennek az olvasása és az eredeti foto sorozat megtekintése után – olyan kifejezések jutnak az eszembe, hogy „szőrszálhasogató”, „kákán is csomót kereső”. vagy „szép is, jó is, de....”.
Ha valaki a Munkácsy Trilógia megtekintése után csak arra emlékszik vissza, hogy az egyik kép sarkán a mester ecsetkezelése nem volt tökéletes, akkor romba dönti saját élményét. Minden alkotásban – még az olyan tökéletes műben is, mint az EMBER – lehetnek, vannak hibák.
A fordítókorong – az építésről készült igen részletes foto sorozat alapján állítom – profi munka. Le a kalappal készítője valószínű több hónapos munkája előtt. Jól megválasztott anyagokkal, jó ízléssel, precízen készített darab. Valószínű nem csak az általad említett dologban tér el a valóságtól, a méret, a szilárdsági problémák, az anyag korlátai, sok helyütt késztetik a modell építőt kompromisszumokra. Ezzel a dilemmával mindenki szembe találkozik, aki a valóságot 1:120 arányban kívánja reprodukálni.
Ahogy egy festményt sem tíz cm távolságból szemlélünk, ami úgy egy megszáradt festék katyvasz, úgy egy elkészült modellt is csak bizonyos távolságból, az összkép alapján keletkezett benyomásokból tudjuk igazán értékelni. A hozzáértő, tapasztalt modellező szem észreveszi, de tudomásul is veszi, hogy a modell építőjének hol kellett a fentiek miatt kompromisszumokat kötnie.
A kritikai észrevétel ellenére modellező baráti üdvözlettel,
István
(#12357) etwg válasza lakasi hozzászólására (#12356) Válasz Jan 6, 2013
Eszem ágában sincs szörszált hasogatni, hiszen nem az uriembernek irtam, hanem azoknak, akik a remek beszámolója alapján utánna kivánják épiteni,
Amint látod nemcsak én, hanem mások is találtak könnyen kiküszöbülhetö hibákat a konstrukción.
Ne essünk már abba a hibába, amit a nagy müvészek és alkotásaik magyarázoi tesznek. Az az ö dolguk, hogy egy szép festményt, képet, szobrot, hogyan kell nézni, meg elemezni.

A modellezés exakt tudomány beleértve a kompromisszumokat is. De ez már ne legyen kompromisszum, hogy az ismeretek hiányában vagy lustaságból nem a valoságot modellezzük, hanem egy fantáziát.
Ilyen is volt a modellezés höskorában, hogy valamit nem ugy modellezünk le ahogy van. Ismerjük a multból, hogy a mozdonyokon kihagytak egy-két tengelyt, mert ugy jobban megy és nem siklik ki minden váltón, és ismerjük néhány "szakértö" véleményét is, aki visszaviszi cserére a legujabb modellt, mert elirtak rajta egy számot vagy az i-re nem rakták fel a pontot. Az utobbi a szörszálhasogatás.... .).

Szoval, mint már irtam, ugyanannyi energiával, csak egy kis odafigyeléssel hiteles és pontos modellt is lehet épiteni, föleg egy olyan embernek, akinek adva van ehhez minden feltétele, hiszen valoban profi munka, nagyon szép kivitel.

A kompromisszum nem arra van, hogy valamit ignoráljunk, készakarva/tévedésböl másképp épitsük meg, hanem arra, hogy a méretarány miatt bizonyos részleteket egyáltalán modellezni tudjunk - pl. a kerekeket az adott korongon - azért nem szolhat senki egy szot sem - pedig még csak nem is hasonlit a valoságra, de azért már azt hiszem igen, ha nem ott vannak, ahol lenniük kell az adott tipusu hidon. Ezért raktunk be, és ha kell, akár még keresek más képet is, néhány forditokorong rajzát, hogy legyen példakép, hogy néz ki egy hid. (ha még nem késö)

Ha kell, esetleg irhatunk egy tanulmányt is a forditokorongok tipusairól, amiböl egyböl kitünik, mi mért van ugy az adott tipusban, ahogy van. (Majd szól Frankye, hogy kell-e egy ilyen irás vagy nem).

BG8878.jpg

WV087.jpg

WV79.jpg
 
(#12358) masTTertape válasza DinoTT hozzászólására (#12354) Válasz Jan 6, 2013
Van nekem gyári. De van 0,3-as huzal is, sőt citerahúrom is dögivel.
G.
(#12359) wolfchild válasza etwg hozzászólására (#12352) Válasz Jan 6, 2013
Ez közkinccsé tehetem az oldalamon is? (természetesen forrásmegjelöléssel.)
(#12360) etwg válasza wolfchild hozzászólására (#12359) Válasz Jan 6, 2013
Nyugodtan, de elöbb probáld ki és keresd meg a mai oldoszerek és papirok között azt, ami használható. (nekem erre sajnos nincs lehetöségem - meg még van a hajdaniakból néhány üveg toluen és perchloretylén és lyukkártyám is van még egy kis csomaggal .).
Lehet, hogy találsz más átlátszó müanyag hulladékot is (pl. CD doboz stb.) ami szintén használható.
(#12363) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12345) Válasz Jan 6, 2013
Nagyon csöndben kérdezem,hogy áll a dobozolással Kend gazduram?

Üdv:Miki
(#12364) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12363) Válasz Jan 6, 2013
Nem tudom, hol keressem. Tegnap a széttörött modellekkel voltam elfoglalva, (meg más egyébbel) ma még nem jutottam hozzá. Kb. tudom, hol kellene lennie, de nincs ott......

Majd mindjárt kérdöre veszem a fiam...
(#12365) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12364) Válasz Jan 6, 2013
Köszönöm szépen!

Ebay-on találtam Egger-bahn mozdonyt is...Talán sikerül majd valakit megkérni,hogy segíTTsen licitálni rá...Engem tuti átb..nak vele...Nincsen ebben tapasztalatom.

Üdv:Miki
(#12366) Frankye válasza etwg hozzászólására (#12357) Válasz Jan 6, 2013
Idézet:
„Ha kell, esetleg irhatunk egy tanulmányt is a forditokorongok tipusairól, amiböl egyböl kitünik, mi mért van ugy az adott tipusban, ahogy van. (Majd szól Frankye, hogy kell-e egy ilyen irás vagy nem).”
Ha valakinek (akár Neked, akár másnak) kedve, affinitása van hozzá, akkor hajrá! Minden, közzé tett tudással gazdagabbak leszünk, hogy úgy mondjam: "össznépileg".
(#12367) derekk hozzászólása Válasz Jan 6, 2013
Ha valakit érdekel a fékállásos vagon építése, itt találjátok:
Bővebben: Link

Link linkké alakítva!
(#12368) szergely001 válasza derekk hozzászólására (#12367) Válasz Jan 6, 2013
Szia! Nekem nagyon tetszik! Gratulálok!

Egy kérdésem van, milyen festéket használtál hozzá? (Mi a színkódja ha nem titok? )

Köszi!

Gergő
(#12369) etwg válasza etwg hozzászólására (#12364) Válasz Jan 6, 2013
Azt hiszem csalodást kell okoznom.
Nem találjuk azt a két kocsit (tudom is miért, mert nem az eredeti dobozban vannak (abban 4esével voltak a csillék, és egy barátommal közösen vettük, a doboz nála maradt nálam meg csak a 2 csille - ömlesztve). Biztos az utolso hurculkodás során betettem valamelyik más modell dobozába, csak most nem tudom melyikbe (pedig meg voltam gyözödve arról, hogy hol kellene lennie ).
Ha majd elökerül jelentkezem.
Mindenképpen lemérte a BUSCH H0f csillét, az 18 mm hosszu (egy kocsi az akasztokészülék nélkül).
Igy a H0e biztosan hosszabb ettöl, azaz a 23-26 mm stimmelni fog (egy kocsi hossza).

(#12370) etwg válasza Frankye hozzászólására (#12366) Válasz Jan 6, 2013
Addig itt egy leirás haladoknak (németül)

Forditokorong
(#12372) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12369) Válasz Jan 6, 2013


szia!

Köszönöm szépen a segíTTséget,ezek szerint tutira jó lesz.

Még egyszer sajnálom a veszteségedet....

Üdv:Miki
(#12373) raaberbahner hozzászólása Válasz Jan 6, 2013
Épül...

20130106_145...jpg
 
(#12374) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12372) Válasz Jan 6, 2013
Semmi gond, a veszteséget leirjuk, az élet meg megy tovább.

(#12376) TTomi válasza etwg hozzászólására (#12357) Válasz Jan 6, 2013
Én szívesen fogadnám azt a leírást, mivel én is szeretnék egyet építeni. A Linzbauer könyvből gondoltam, de akkor már megvárnám.
(#12377) etwg válasza TTomi hozzászólására (#12376) Válasz Jan 6, 2013
A cikk már elment, majd Frankye eldönti mikor jelenik meg.

(#12378) wolfchild válasza kaTTonai hozzászólására (#12351) Válasz Jan 6, 2013
De hát az nem N-es méretarányú?! Ez felségárulás !!!
(#12380) kaTTonai válasza wolfchild hozzászólására (#12378) Válasz Jan 6, 2013
Szia!

A terepasztalom TT,de építettem rá egy N-es vágányt iparvasúti üzemnek.

Üdv:Miki


P1460719.JPG

P1460721.JPG

P1460722.JPG
 
(#12382) wolfchild válasza kaTTonai hozzászólására (#12380) Válasz Jan 6, 2013
Sorry, ezt nem tudtam, bocsánatért esedezem ...
(#12383) STTaradder válasza kaTTonai hozzászólására (#12380) Válasz Jan 6, 2013
Nahát ez jól néz ki, bárcsak én már a felénél tartanák

De így jó látni hogy az enyém is pont így fog feküdni. A sarokban kissé az ablak előtt és számítógép mellett.
(#12384) ModELiTT hozzászólása Válasz Jan 6, 2013
Szerbusztok !!
Először is mindenkinek B.U.É.K.,vasútban gazdag új évet !!
Megint a Börze Topikon összejöttem egy nagyon kedves - becsületes úri emberrel !! Portékáját árulta és én meg is egyeztem vele,és hogy küldi utánvétellel az árút,de helyette jött egy e-mail,
hogy eladta másnak,mert sürgős volt a dolog !!
Az Úr neve : Prakter Bálint = baktairrrr - nick névvel !!
Sajnos ilyen BECSÜLETES és KORREKT úri emberek árulnak a
Börze Topikon !!!
(#12385) kaTTonai válasza STTaradder hozzászólására (#12383) Válasz Jan 6, 2013
Szia!

Megértő feleség lelkes gyerekek...Tessék belehúzni!!!

Üdv:Miki
(#12386) kaTTonai válasza wolfchild hozzászólására (#12382) Válasz Jan 6, 2013
Semmi gond,nem tudhattad...

Üdv:Miki
(#12387) STTaradder válasza ModELiTT hozzászólására (#12384) Válasz Jan 6, 2013
De legalább a pénzed nem lett oda én már jártam így is vagyis járok de csak 2000 Ft így mivel kockáztattam lehet buktam.
Azért kösz az infót.
(#12388) STTaradder válasza kaTTonai hozzászólására (#12385) Válasz Jan 6, 2013
Na ja csak az a gond hogy szeretem túlbonyolítani a dolgokat.
Mindig találok más újabb vagy jobb dolgot és áttervezem.
De legalább én ezt is élvezem
(#12389) kaTTonai válasza STTaradder hozzászólására (#12388) Válasz Jan 6, 2013
Szia!

Én is sokat tervezgettem,de hidd el neki kell állni mert különben csak kergetsz egy álmot...

Üdv:Miki
(#12393) csíkosháTTú válasza Váltógyártó hozzászólására (#12347) Válasz Jan 7, 2013
Most ezt egy repülőgép műszerésznek mondod?
(#12400) sunocske hozzászólása Válasz Jan 7, 2013
A németül is értő modultudoroktól kérdem, hogy a csütörtöki találkozón egy kerekasztal-beszélgetés keretén belül kitérhetünk-e a FREMO vezérlés elvére, a FRED(I) beszerezhetőségére (vagy esetleg Digitrax UT4, lévén a Csehmodellnél ez is elérhető - a FRED-ről meg csak kapcsolási rajzokat, illetve csináld magad - leírásokat találtam, az elektronikához meg ilyen szinten már túl hülye vagyok és nyákot se tudok gyártani)?

A JVND-féle szabályzó tetszett az októberi klubnapon, bár nekem kicsit bumfordinak tűnt, elsősorban a mérete miatt (a szép nagy kijelző viszont rabul ejtett ).

Esetleg viszek egy füzetet és abba jegyzetelnék, majd a beszélgetésről szívesen összeállítok ( ) egy feljegyzést, afféle FAQ (kérdezz-felelek) stílusban. Ezt utána be lehetne illeszteni a bttb.hu Modul szekciójába, legalább nem tűnne annyira tetszhalottnak az a része (sem) Valamint megpróbálom beröffenteni a mobilon a diktafon funkciót, ha már elvileg van rajta olyan
Lapozás       36/435    
Frissek
  2024. Szept, 17. Kedd
14:49:33
  Jelenleg 5 fő olvassa az oldalt
Hirdetés