Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       50/435    
(#13495) GABA TT válasza etwg hozzászólására (#13484) Válasz Jan 31, 2013
Nagyon jó kis összeállítás! A guruló szőlőprés nyerte el a tetszésemet. A henger dugattyú mozgása billegteti menet közben ? Vagyis emelgeti az elejét.
Alá lett pörkölve az egyik gépnek, csak a füst és a biztonsági szelep működtetése végett a látvány érdekében, vagy másért is?
(#13496) etwg válasza GABA TT hozzászólására (#13495) Válasz Jan 31, 2013
Nem, a szölöprésen oszcillálo henger van, ami egy áttételen át hajtja a kerekeket. A billegés inkább a csatlóktól származik, habár nem annyira lényeges, hogy érdemes lenne vele foglalkozni. Egy kazántöltésre - 1,5 dcl - viz jo 20 percet megy.
A belsö körön valamennyi mozdony kizárolag gözre megy, aminek az egyik alapeleme a tüz, azaz elengedhetetlen alápörkölni...majd vagy 20 percig várni mire van elég nyomás.
(#13498) róbertke válasza róbertke hozzászólására (#13413) Válasz Feb 1, 2013
Köszönöm Frankye !!
(#13499) róbertke hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
etwg, csíkosháTTú ez mennyire használható más modellek esetében??
Itt
(#13500) etwg válasza róbertke hozzászólására (#13499) Válasz Feb 1, 2013
Nekem van már elég régen egy ilyen tisztitóm, de a modelleket még eszembe sem jutott vele tisztitani. Többnyire csak a réz modelleket tisztitom benne, de a festés elött.
Lehet, hogy nem tesz nagy kárt a gyári modellekben sem, de túl nagy a bizonytalanság kiprobálni.
Szoval mindent lehet benne tisztitani, amin nincs festék, és nem árt neki a folyadék (pl. motornak árt igy azt ne tisztitsd igy!).
Persze ugy, ahogy a leirásban mutogatják elég nagy marhaság használni.
A tisztitás eléggé agressziv mechanikailag is, azaz bármi, ami nem 100%san jól van a modellen, az le fog válni! Ráadásul a folyadék bemegy olyan helyekre is, ahonnan, ha peched van honapokig sem tudod eltüntetni. (Rozsdaveszély)

(Biztos agymenésben szenvedett a szerzö, amikor ilyen ötletek pattantak fel az agyában).


Azt sem egészen értem, miért kell egy személyvagont ilyen formában tisztitani. Puha nedves ronggyal egy pillanat alatt el lehet rola törölni a felesleges koszt, ami meg megmarad, legalább valosághüvé teszi (fekete piszok a sarkakban stb.)

Szoval inkább ne használd!
(#13502) róbertke válasza etwg hozzászólására (#13500) Válasz Feb 1, 2013
Köszönöm válaszod! Maradok a hagyományos fülpálcikás tisztításnál .....
(#13503) etwg válasza róbertke hozzászólására (#13502) Válasz Feb 1, 2013
Jobb mint ez!

(#13504) etwg hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
Amugy egy ujabb baklövés van a láthatáron.
Ezuttal a Tillig házatáján.
Tervezi kihozni (vagy már meg is jelent) az uj TRAXX mozdonyt szetben néhány vagonnal meg egy dilikörrel amiben az egyenes szakasz hossza miondössze 166 mm. A szetben levö jármüvek közül csak egy azonos hosszúságú a többi mind hosszabb, azaz még elméletben sem lehet öket összeakasztani met mindig kanyarban lesznek, márpedig tudjuk, hogy a modern kuplungok nem müködnek a kanyarokban.
Ennyit az elöreláto marketingböl, meg a szakértelemböl. A szegény kissrác aki megkapja a modellt meg állandoan bömbülni fog, mert nem ugy müködik, ahogy gondolta.
(#13505) etwg hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
Van egy jo hirem is.
A Busch, aki tavaly szeptemberben átvette a Lorenz márkát, a TT modellek jelentös részét már átdolgozta, és a feljavitott modellek uj egységes NEM kuplungfelfogást kaptak, kinematikával és a jelenleg aktuális kuplunggal.
(#13506) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#13504) Válasz Feb 1, 2013
...majd tologatja a szőnyegen, ott összeakad...sok más mindennel is.
(#13507) hoTTo válasza etwg hozzászólására (#13504) Válasz Feb 1, 2013
Majd apuka vesz pluszban 4-6db egyenes vágány darabot, vagy megveszi a kezdőkészletben lévő kuponnal 10EFt-ért a kiegészítő vágánycsomagot...
(#13508) kaTTonai válasza Lezlinilzen hozzászólására (#13506) Válasz Feb 1, 2013
Főleg ha Betyár a harci tacskó is a helyszínen van...

Üdv :Miki
(#13509) kaTTonai hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
TT Putz!!!

Kedves Attila!


Nagyon köszönöm az ajándékot,már a terepasztalon van!!

Tetszik a csajoknak is,épp az előbb bontottuk ki!

Üdv:Miki
(#13510) etwg válasza hoTTo hozzászólására (#13507) Válasz Feb 1, 2013
Gondolom ez rá van irva öles betükkel a dobozra, hogy a kiegészitö nélkül játékra alkalmatlan.

(#13511) kaTTonai hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
SziaszTTok!

Van egy eladó Br119-esem az apró hirdetésekben meg lehet sasolni...

Üdv:Miki
(#13512) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#13504) Válasz Feb 1, 2013
Etvg-nek.( mobilrol nem megy a valasz gomb) Lam te sem olvasod az indohazat. Egy honapja irtam a kezdokeszletrol,ami egyebkent mar bo egy eve sikeres termeke a tillignek.
Egyebkent kizarolag marketingfogas a rovid alapkor. A tobbit vedd meg akciosan a dobozba mellekelt kuponnal.
Sokkal erdekesebb a szett idei ket utodja a cd cargo es pkp freelance mozdonyos keszlet. Ez viszont elorevetiti,hogy akar lehet magyar festesu is a dizel traxxbol. Hiszen a kocsik mar megvannak hozza.

Busch tema: innen Nurnbergbol azert nem olyan rozsas a helyzet. Soha nem volt szep a lorenz modellje,hiaba kap uj kuplungot,tovabbra is csunya froccsontes es a festes. Hatarozottan kilog a Busch szortimentjebol.
G.
(#13513) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#13512) Válasz Feb 1, 2013
Hát ha ezt nevezik sikernek, akkor nem szolok egy szot sem.
A nemzetközi fórumok inkább a balfácánságot emlegetik.

Az még jo, ha benne van egy vásárlási utalvány, akkor jut hozzá a halandó (ajándékozó), amikor kinyitja a dobozt, és veszi el a gyerek kedvét azonnal a játéktól, hiszen a sinek beszerzése idö, s nem ritkán távolság is. Igy oda az ajándék öröme a jo bizonyitványért, a névnapra, karácsonyra stb.
Ilyesmit valoban csak egy tökkelütott marketingos tud kitalálni. Üdvözlöm....

(S lefogadom, hogy a vevök 90%-a nem olvas semilyen szaklapot a vétel elött, hogy tudja, hogy a dobozolt játékhoz még tartozékot is kell vennie)
(#13514) Gashpy válasza etwg hozzászólására (#13513) Válasz Feb 1, 2013
És itt lép a képbe a korrekt és tájékozott kereskedő, aki a vásárláskor felhívja a vevő figyelmét erre...
(#13515) kaTTonai válasza masTTertape hozzászólására (#13512) Válasz Feb 1, 2013
Szia!

Jelentem én olvasTTam!!!!

Nagyon örültem is neki...Mindig örülök ha töltéses síneket látok...

Bárcsak igazad lenne a magyar festésű változatról.

Ha látsz "összerakós" barna alacsonyfalú "Res" vagont amiről beszéltünk egyszer írjál...

Üdv:Miki
(#13516) hoTTo válasza Gashpy hozzászólására (#13514) Válasz Feb 1, 2013
Mint pl. mi.
(#13517) Gashpy válasza hoTTo hozzászólására (#13516) Válasz Feb 1, 2013
Például.
(#13518) Gashpy válasza Gashpy hozzászólására (#13517) Válasz Feb 1, 2013
Bár tényleg korrektebb lenne, ha eleve 2 db egyenessel többet adnának...
(#13519) hoTTo válasza Gashpy hozzászólására (#13518) Válasz Feb 1, 2013
Most néztem a katalógusban írják is a csomag tartalma felsorolásnál a kiegészítő sínkészlet kupont. Egyébként egyetértek, lehetne benne még pár egyenes.
(#13520) sunocske hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
Meghirdettem ezt-azt.

Eladó Zeuke és BTTB motyók

Az árak természetesen irányárak, a személyes megtekintés/találkozás esetén alkudni lehet, de nem kötelező
(#13521) szergely001 válasza sunocske hozzászólására (#13520) Válasz Feb 1, 2013
Hali!
Piros T334 érdekelne! Többi privátban.
(#13524) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#13512) Válasz Feb 1, 2013
De jó helyen vagy! Hadd irigykedjek egy kicsiTT .....
(#13525) ModELiTT válasza etwg hozzászólására (#13391) Válasz Feb 1, 2013
Jómagam Ho modellekből készítettem amerikai teherkocsikat,igaz
először agyalni kell,utána vagdosni,természetesen élben,hogy ne látszódjanak a vágások és a feliratok is élvezhetőek maradjanak ..

USA.teherkoc...jpg

USA.teherkoc...jpg

USA.teherkoc...jpg
 
(#13526) etwg válasza ModELiTT hozzászólására (#13525) Válasz Feb 1, 2013
Már láttam a képeid!!

(#13527) TTomasz hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
Még a decemberi talin szó volt róla hogy, képet rakok fel az emelkedő és sík átmenetéről hogy oldottam meg. a síklapba bevágtam az emelkedő szakasz egy részét és ezt emeltem ki a síkból. Ennél tökéletesebb átmenetet nem igazán lehet már csinálni. A mozdonyok ész re sem vették. Most lett időm ezt pótolni. Az ünnepek alatt segítség is volt.

átmenet1.jpg

átmenet2.jpg

segítség.jpg
 
(#13528) TTomasz hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
Reszelőzsírnek két kép:
Bal oldalt a kép szélén EW2 Flex barnított váltó, a betonaljas flexi sín gyári barnított sínszállal. Az EW1 váltó Schneider alkoholos filctollal barnítva általam. Ilyen lett az eredmény:

barnítás.jpg

barnítás2.jpg
 
(#13529) GABA TT válasza etwg hozzászólására (#13496) Válasz Feb 1, 2013
A kéményre rá ,bele tettek egy motort akura kötve. Minek ?
A távirányítással a csapok szelepek vannak vezérelve?
(#13530) etwg válasza GABA TT hozzászólására (#13529) Válasz Feb 1, 2013
Begyujtáskor azzal a motorral csinálnak huzatot a kazánban. Ha már begyullad a égö (Bunsen tipusu) és elindul a göz, akkor már az csinálja a huzatot.
Távirányitással alapban a vezérlést meg a föcsapot szabályozzák. Egyes mozdonyokon mást is (ha befér a szervo).
Éppen a héten épitettünk az egyik mozdonyba sipot is - ahhoz is kell egy csap.
(#13531) sunocske válasza sunocske hozzászólására (#13520) Válasz Feb 1, 2013
Gyakorlatilag minden elkelt. Gergő, a pirosat félre tettem neked!
(#13532) gumidani hozzászólása Válasz Feb 1, 2013
Találtam egy csomó régi német teherkocsi-rajzot.
Bővebben: Link
Hátha érdekel valakit.
(#13533) Mk48 2024 válasza sunocske hozzászólására (#13520) Válasz Feb 2, 2013
Az LVT az a bordó 2tg motorkocsi?
(#13534) csíkosháTTú válasza Váltógyártó hozzászólására (#13492) Válasz Feb 2, 2013
Az!
Lesz a tervek szerint ontopic is.
(#13535) sunocske válasza Mk48 2024 hozzászólására (#13533) Válasz Feb 2, 2013
Igen!
(#13537) kaTTonai hozzászólása Válasz Feb 2, 2013
Csikos MesTTer!

Hétfőn küldöm a beteget...

Üdv:Miki
(#13538) csíkosháTTú válasza kaTTonai hozzászólására (#13537) Válasz Feb 2, 2013
OK! Várom!
(#13540) kaTTonai válasza csíkosháTTú hozzászólására (#13538) Válasz Feb 2, 2013
Szia MesTTer!(Doktor!)

Kész,összecsomagoltam.

Ment egy pár métert,iszonyatos hangos,kerreg,stb....Pedig nagyon büszke vagyok rá!M61002!!!

Várom majd a kis betegről a híreket...

Hiszen Te hírös kirurgus,tapasztalt vajákos vagy már...

Üdv:Miki
(#13541) csíkosháTTú válasza kaTTonai hozzászólására (#13540) Válasz Feb 2, 2013
Idézet:
„"Hiszen Te hírös kirurgus,tapasztalt vajákos vagy már..."”

Én-e
Méghogy én?
Áááá, neeem!

Biri néne
(#13544) kaTTonai válasza csíkosháTTú hozzászólására (#13541) Válasz Feb 2, 2013
Szia MesTTerem!

Látszik ,hogy vannak gyerekeid...Látom képzett vagy még ezen a téren is!!

Egyik kedvencünk...

Üdv:Miki
(#13545) róbertke válasza gumidani hozzászólására (#13532) Válasz Feb 2, 2013
Köszönet érte ""gugorahajni"" -nak.
(#13546) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#13513) Válasz Feb 2, 2013
Üdv mindenkinek, haza értünk!
Nos ehhez csak annyit, hogy megtanulhattuk már, hogy odakintről merőben másnak látszik minden, mint megélni itthon.
Így van ez a modellezéssel is. A hazai szaküzletek komoly mennyiségben adtak/adnak el kezdőkészleteket és ebbe a körbe beletartozik a 140 eurós Tillig készlet is. A kinti fórumok hemzsegnek az expert felhasználókkal, ezért nekik ez nem termék. Viszont ahhoz, hogy legyen egy jó mozdonyod, két 4tg-es kocsid, azért igencsak elfogadható ár.
Az, hogy mi van a dobozban, elolvasható a cég honlapján, le van rajzolva a doboz oldalán, a legtöbb webshop illusztrálja az összerakható pályát, vagy a szakértő eladó tájékoztatja a vevőt. Tehát aki mindezek után azt várja, hogy a 140 eurós holmi dobozából egy MiWuLa méretű asztalra való sínanyagot szedjen elő, akkor nagyon elkavarta a házszámot.
Volt szerencsém jó pár olyan vevővel találkozni, aki probléma nélkül rendelte meg a kiegészítő készletet az alapkészlethez, de több üzletben van is raktáron, tehát azonnal vihette is mellé.
Szerintem ezen információk alapján nevezhetjük sikeresnek a terméket, pláne látva azt az eltökéltséget a cég marketingeseinek szemében, hogy folyamatosan hozzák az újabb, és újabb festési variációkat.
(#13547) masTTertape válasza róbertke hozzászólására (#13524) Válasz Feb 2, 2013
Ne irigykedj.
Nürnberg már nem az, ami akár csak 3-4 éve volt.
Punnyadtság, visszafogottság, takarékosság és nagyon kevés újdonság. Ez a summa. A Tillig kisebb és eldugottabb standra költözött. Volt olyan cég, aki el sem jött a pavilonjába. A szokásos gyártók, a minden évben megszokott, lerágott csontjaikkal jöttek.
Izgalmas fejlesztések főleg OFF méretben, de ott is a digitális technológiával ötvözve ütik fel fejüket. Ezek még tényleg figyelemre méltóak is lehetnek, de ha jellemzően még az analóg megfejtéseknél tartunk, akkor nem nagyon hoz lázba.
Csak egy érdekesség: az L.S. Models olyan funkciókezeléssel állt elő, hogy egy mágneses végű stick-kel a vagon adott pontjára érintve aktiválhatjuk az aktuális funkciót. Pl. a vagon végén egy pöccintésre bekapcsolhatjuk a zárfényt. Vagy szép sorjában felkapcsolgathatjuk a fülkék világítását, természetesen külön-külön, sőt van, amelyikben rosszul gyújt a fénycső és villog.
Szóval ezek a "parasztvakítások" mennek most és igazán nincs nagy dobás modellfronton. Mondjuk órákat bambultam a KM1 standján...
A magam részéről alig vártam, hogy túl legyek a kötelező körökön, aztán felszálltam a metróra és bementem a főpályaudvarra, illetve megmásztam a várhegyet és végül bementem a DB múzeumba. Nna ott volt mit nézni...
(#13550) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#13546) Válasz Feb 2, 2013
Én nem itt látom a problémát, és nem is az árat vitattam (mint annyian mások sem), hanem azt, hogy igy nagyon rossz benyomást kelt mindenkiben, aki nem nézi meg elöre a dobozt (hány nagymama, keresztapa, rokon stb. vesz a gyereknek ilyesmit - és azoknak fogalma sincs a modelvasutról. Hányan vesznek webshopokban - ahol nem igen van tanácsadás!).
Ez alapvetö hiba a Tillig részéröl, ha egy dobozba olyan járgányokat válogat össze, amik nem illenek egymáshoz - mert itt most erröl van szó!
Tehettek volna bele valoban 2 sinnel többet (senki sem kérte rajtuk számon a MiWuLA pályát), vagy rövidebb kocsikat, de igy még a tengerentulon is lejáratták magukat.
Vagy elhagyhatták volna teljesen a sineket - az sem okozott volna ennyi balhét, mint igy.

De ne rágjuk már tovább, kár magyarázni a bizonyitványt.
(#13551) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#13547) Válasz Feb 2, 2013
""és végül bementem a DB múzeumba"" ... és még ne irigykedjünk iTThon reád???
(#13553) kaTTonai hozzászólása Válasz Feb 3, 2013
TT Putz!!

Látom iTT vagy!

Még egyszer köszönöm szépen a vagont,nagyon nagy örömöt szereztél vele!

Üdv:Miki+csajok
(#13554) kaTTonai hozzászólása Válasz Feb 3, 2013
Szia etwg!

Elkészült a csomagoló papíros mutatvány,délután teszek fel képeket.A széleit még majd ragasztani igazítani kell,de nagyon jó megoldás volt!
Köszönet érte!

Üdv:Miki+Bogi+Karolina

(#13555) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#13554) Válasz Feb 3, 2013
Na kiváncsi vagyok!

Lapozás       50/435    
Frissek
  2024. Szept, 20. Pé
20:48:50
  Jelenleg 27 fő olvassa az oldalt
Hirdetés