Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Szerszámok és segédeszközök
Szerszámok és segédeszközök
Témaindító: etwg, idő: Jan 31, 2013
Témakörök:

Lapozás       16/16
(#69917) etwg hozzászólása Válasz Aug 10, 2024
Egy ujabb érdekes szerszám. Sajnos Europában meg 3x annyiba kerül mint az USAban.

Csipesz kamerával
(#69970) etwg hozzászólása Válasz Aug 22, 2024
Ilyen sem fordult még velem elö. Egy kis faragaszto flakonban (kb 2 decis) fehér majdnem 3 szög alaku. ( márkát nem irok) pár éve csináltam egy “folyós” keveréket ( felhigitva vizzel és pár csepp mosogatoszer benne). Miután a terepasztalon a vágányzat meg a terep kiépitése befejezödött nem kellett tovább a ragaszto, de szépen ott volt a polcon ráirva, hogy mi van benne. Ma gondoltam, hogy a hétvégén ujra kellhet ilyen oldat igy leveszem a polcrol a müanyag flakont ki akartam nyitni megnézni mennyi van még benne amikor az egész flakon darabokra törött a kezemben mintha üvegböl lett volna. Természetesen az oldat a ruhámra meg a padlofa került - volt még vagy 1 deci. Nem tudom mi okozhatta. Nem az elsö ilyen flakon a kezemben meg a mühelyben meg nem az elsö eset, hogy a kiüresedö flakonokba készitem a speci oldatot a kövezethet, erdöaljhoz stb. Vannak flakonjaim amik már sok 10 évesek a mai napig rugalmasak, és sokban már nem is faragaszto van hanem valami más.( olajozo, hütöfolyadék a marogéphez stb).
Vajon mitöl száradhatott ki ennyire a müanyag?
(#69971) róbertke válasza etwg hozzászólására (#69970) Válasz Aug 22, 2024
Öregedésgátló hiány? Amúgy vegyianyagoknál bármi előfordulhat.

Kettő kólát még 2017 óta a hűtőgépben tartottam. Az egyik 0,5 literes műanyag flakonos, a másik 0,33 literes fémdobozos.
Két napja megadta magát - 7 év - a fémdobozos kóla. Persze kipucoltam a hűtőt azonnal. A műanyag flakonosnak semmi baja, de biztos ami biztos alapon lefolyó tisztítónak felhasználtam.
(#69972) etwg válasza róbertke hozzászólására (#69971) Válasz Aug 22, 2024
Igen én is valami hasonlora gondolok, vagy esetleg a mosogatoszer szivta ki a müanyagot. De elvben ugyanilyen müanyag flakonokba vannak csomagolva a boltokban a sokkal aktivabb tisztito anyagok is.
Egy kicsit meglepett vagy a csomagoloanyagokbol is kilopnak már egyet s mást?
(#69979) psl2003 válasza etwg hozzászólására (#69972) Válasz Aug 23, 2024
Kína nagy ország, ez-az megtörténhet, bár az is lehet hogy ez már egy gyorsan lebomló palack volt. Már ha az ilyesmi a vegyi anyagoknak ebben a kategóriájában alkalmazható. Ők már lehet, hogy úgy gondolkodnak ha lejár a szavatosság úgyis elviszed a veszélyes hulladékba a maradékot.
(#69981) Gabi válasza róbertke hozzászólására (#69971) Válasz Aug 23, 2024
Ez a kóla dolog, valami hosszútávú kísérlet volt? Mi lehet még ott...
(#69982) Gabi válasza etwg hozzászólására (#69970) Válasz Aug 23, 2024
Szerintem a hibát te vitted a rendszerbe. A flakon úgy van tervezve, hogy a ragasztó egy idő után beköt, ekkor már mindegy, ha szétesik a polack. Te felvizezted, meg megmosogatószerezted, kitoltad a bekötési idejét a ragasztónak, a polack meg teljesítette a rábízott feladatot.
Amúgy tényleg lehet abban valami, hogy úgy tervezik a palackot, hogy a ragasztó lejárása után kicsivel szétessen.
(#69983) diginewl válasza etwg hozzászólására (#69970) Válasz Aug 23, 2024
Látod, mindig van új a nap alatt
A műanyagok nagy problémája, hogy a tiszta műanyag nagyon törékeny... Ezért adnak hozzájuk mindenféle lágyítót. Ezek legtöbbször valamilyen ftalát-származékok, (de sok más is). Ezeknek az egyik nagy hátránya, hogy a műanyagból képesek beleoldódni a tárolt cuccba/folyadékba.
Valamint az uv-fény hatására a műanyagokban elkezdenek lebomlani a belső kötéseik, ezáltal még törékenyebbek lesznek.
Ha ezt a kettőt összeadod, és még kicsit silányabb volt a kiindulási anyag, akkor simán megtörténhet a fenti dolog. A hígított vizes ragasztó belülről emésztette a műanyagot, a napfény meg kicsit kívülről.
(megjegyzem a műanyag - szerintem - az egyik legveszélyesebb dolog a világon, amit ember a környezetszennyezés terén elkövethetett.., de ne legyen igazam)
(#69985) etwg válasza Gabi hozzászólására (#69981) Válasz Aug 23, 2024
Foszforsav.
(#69986) etwg válasza psl2003 hozzászólására (#69979) Válasz Aug 23, 2024
Nem kinai volt a ragaszto hanem - legalábbis az etikett szerint, minöségi német márkás volt. ( ezt használom már nagyon régen).
Lapozás       16/16
Frissek
  2024. Szept, 16. Hé
20:50:29
  Jelenleg 17 fő olvassa az oldalt
Hirdetés