Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       40/435    
(#12659) wolfchild válasza STTaradder hozzászólására (#12631) Válasz Jan 14, 2013
Nemsokára fent lesz az oldalamon
(#12661) csíkosháTTú válasza wolfchild hozzászólására (#12659) Válasz Jan 14, 2013
Akkor a V63-hoz kontrasztnak tedd fel ezt is!
Nem én készítem, ilyet én nem tutok!
jakoa topictárs keze munkája!

IMG_5986.jpg

IMG_5987.jpg

IMG_5988.jpg
 
(#12662) G.F. Rákoskeresztúr válasza STTaradder hozzászólására (#12648) Válasz Jan 14, 2013
Brutál......

Csóró Csörgő, pont olyan szemből, mint ha belerongyolt volna az előtte álló szerelvénybe.

Gigant meg hááát... Aztaku........
Kicsit Nagy Britannia szabványai szerint épült.

De azért nekem ez a Vas megye, Szombathely eléggé gyanús ám!
(#12663) csíkosháTTú válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#12662) Válasz Jan 14, 2013
Szombat hely?

Ahha!
Már értem! Pénteken napszálltától vasárnap napkeltéig tilos dolgozni, sabbath van
(#12664) zsolesz74 hozzászólása Válasz Jan 14, 2013
Idézet:
„Pénteken napszálltától vasárnap napkeltéig”
Egészen pontosak akartok lenni, akkor szombat napnyugtáig!
(#12665) BR95 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#12645) Válasz Jan 14, 2013
Ha közbe nem jön valami, megyek. Az emilen megbeszélt ár még érvényes?

Józsi
(#12666) G.F. Rákoskeresztúr válasza csíkosháTTú hozzászólására (#12663) Válasz Jan 14, 2013
Ejjj, azért én nem pont erre gondoltam
(#12667) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#12664) Válasz Jan 14, 2013

Jogos, de hát én református volnák, nem Dávid fia)
Kössz a pontosítást!
(#12668) csíkosháTTú válasza BR95 hozzászólására (#12665) Válasz Jan 14, 2013
Egy ezressel hosszabb!
Már csak az SL76D dekoder van, az SL75 kifutott.
(#12670) bcs szgab válasza STTaradder hozzászólására (#12648) Válasz Jan 14, 2013
Nem tudom létezik-e olyan meghatározás hogy: "esztétikai környezetszennyezés"... de szerintem ezután lesz....
(#12671) derekk hozzászólása Válasz Jan 14, 2013
Nagy tisztelettel üdvözlöm mindenkit! Valószínűleg nem leszek népszerű ezzel a hozzászólásommal, de valójában zavar, hogy a lenti két lap szinte csak ezzel a diskurzussal telik. Nem szeretnék senkit sem megbántani, értem a felháborodást is, de úgy gondolom ez a témakör nem ér ennyit. Másrészt ha valaki elakarja adni, van rá vevő, az ő dolguk. Harmadrészt annyi minden kellemes téma tehetne amúgy is kellemetlen közérzetünk ellensúlyozására. Mivel e méretarányban a vezető fórum az itteni, így példát ad sok mindenkinek és sok mindenre. Legyünk olyan gálánsak, hogy ezeket a szerintem túlzóan mély gondolatokat e témakörről hanyagoljuk. Képzeljétek el a ti dolgaitokról így nyilatkozna egy zárt kör. Biztos vagyok benne egyikünkhöz sem lenne méltó. Remélem senki nem érti félre gondolataimat, valamint azt is remélem elgondolkodtok ezeken.
(#12673) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#12668) Válasz Jan 14, 2013
Csíkos Mester!

Egy BTTB V36-osba milyen dekóderben gondolkodhatok?
(#12674) bcs szgab válasza derekk hozzászólására (#12671) Válasz Jan 14, 2013
Szerintem pont ez a lényege ennek a közösségnek, hogy terelgessük egymást a "jó" irányba, és tanuljunk mások hibáiból. (főleg az elrettentő példákból).
(#12675) csíkosháTTú válasza derekk hozzászólására (#12671) Válasz Jan 14, 2013
Igazad van, de azt is vedd figyelembe, hogy páran egy ilyen "esztétikai környezetszennyezés" alapján ítélik meg a TT építési nagyságot. Egyébként állok elébe, az én dolgaimat egy másik zárt kör nyugodtan kibeszélheti! Meg azt hiszen sokan vagyunk iTT még, akik hasonlóan gondolkoznak
(#12676) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#12673) Válasz Jan 14, 2013
Tran DCX76D.
Hangot nem javaslom, mert alapvető hozzányúlás nélkül nem nagyon lehet hangszórót beerőltetni a modellbe. Egy új réz alváz ára meg horror lenne (lásd a honlapomon mihez tartás végett az OFF Klein modellbahn ÖBB 2143-hoz készült példányt).
(#12678) derekk válasza csíkosháTTú hozzászólására (#12675) Válasz Jan 14, 2013
E témakörhöz többet nem szólok, a mondanivalóm értelme az lett volna, hogy érdemtelen ezzel foglalkozni. E méretarányban a tevékenységed természetesen megkérdőjelezhetetlen, és így példát mutatsz sok mindenkinek, pozitív példát! Nincs sem neked szerintem másoknak sem szüksége arra, hogy ezt a témát ilyen mélységben elemezzék. Szerintem ha páran ezek alapján ítélek meg e méretarányt, ahogy írtad, azzal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni, de azt szeretném, hogy ilyen diskurzusok alapján nem ítéljék meg ezt a méretarányt. Amit írtam jó szándékkal cselekedtem, nem bántván, azzal kezdted, hogy igazam van, ha igen akkor, ne legyen de.
(#12679) csíkosháTTú válasza derekk hozzászólására (#12678) Válasz Jan 14, 2013
OK, kössz!
Zárjuk le ezt a vakerás horror témát! A Vasútmodellezés (így, nagy betűvel!) nem az ilyen kóklerekről szól, maximálisan igazad van, "de" nélkül.
István
(#12680) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#12676) Válasz Jan 14, 2013
Köszönöm szépen!
A hangról lemondtam már, az már ennél is komolyabb feladat lenne. Ezt valahogy sejtettem.

Viszont annak van esélye, hogy kivilágosodjon menetirány szerint, ugye? Ma már egy SMD LED-del csodákat lehet varázsolni!
(#12681) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#12680) Válasz Jan 14, 2013
Egy SMD LED-del a V36 esetében nem lehet "csodát tenni".
Ahhoz legalább 4 SMD LED kell, meg két előtét ellenállás.
(#12685) zsolesz74 hozzászólása Válasz Jan 14, 2013
Magas labda volt!

Természetesen LED-ellenállás párosokkal, irányonként kettővel.

Ajánlottak nekem Kühn dekódereket, mert hogy kis méretűek és meg tudják hajtani a régi modelleket. Ezekkel van tapasztalatod?
Most fogom a teljes TT állományom átépíteni digitális vezérlésre. Lesz meló, és az elérhető legjobb megoldást keresem.
(#12686) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#12685) Válasz Jan 14, 2013
A Kühn az nem egy rossz dekóder, de nézz körül a hazai forrásoknál. Meg nézd meg a honlapomon a Tran DCX76D árát is. Amúgy a Tran sokkal szélesebb körben használható, mint a Kühn. Azon kívül, ha van zárófénnyel ellátoTT moddelled is, akkor csak a Kühn 045 jöhet szóba, mert csak annak van plusz két tartalék funkciója. (Vagy akkor is megy a zárfény a mozdonyon, ha vontat.)
Amúgy meg a Kühn a súly lefaragása nélkül nem fér be a V36, BR81, BR92-65 modellekbe. A Tran sokkal kisebb.
DCX76D dekoder
(#12691) STTaradder válasza csíkosháTTú hozzászólására (#12686) Válasz Jan 14, 2013
Én is becsatlakozom ide.
A DCX76D dekoder árát nem látom a honlapodon csak a simát vagy a "z"-t.
Tehát ha van egy zártfénnyel ellátott mozdony akkor ez a fajta elég hozzá? Nem akkarok hangot csak világítást és amelyiknek van működő zártfényt.
És jó akkor is ha esetleg ledes a világítás?
(#12692) masTTertape válasza STTaradder hozzászólására (#12691) Válasz Jan 14, 2013
Bocs, hogy belevau, de zárfény. Nem zártfény.
(#12693) STTaradder válasza masTTertape hozzászólására (#12692) Válasz Jan 14, 2013
Azt hiszem akkor nekem "zárt-ak" mára, azt sem látom már mit írok
(#12694) rákaTTantunk hozzászólása Válasz Jan 14, 2013
Talán nem OFF de kellene a segítség! Ami másnak Deimler, az nekem 5 éve KINZO ( már csődölt a gyár!). A napokban elszakítottam a flexi hosszabbító meghajtó spirálját. Persze, sehol nem kapható. Eszembe jutott, hogy egy barátomnak pár éve vettem egy ugyanilyen méretű kisgépet, elkértem tőle a hosszabbítót, ami teljesen azonos a KINZO-val de a márkája Fairlane (?) nem vagyok benne biztos! Most szeretnék egy ilyen hosszabbítót szerezni, mert nem bízom abban, hogy a spirált meg lehet hegeszteni. Hátha valakinek van alkatrésze vagy ötlete.
Kösz!
(#12696) etwg válasza rákaTTantunk hozzászólására (#12694) Válasz Jan 14, 2013
Ha jól értem neked egy flexihosszabbitó kell a kézi fúrogéphez. eddig csak 2 fajtával találkoztam. Az amerikai Dremel spirálisa illetve ennek a kinai klonjai. Azok szinte mind kivétel nélkül metrikusak, a DREMEL collos méretü.
Közben azonban a Dremelt megvette a Bosch, igy valoszinü, hogy az Europában árult gépek elöbb utobb metrikusak lesznek.
Amugy ilyen spirálist kapsz a Proxxonhoz is (metrikus), de igen gyakran van a barkácsboltokban meg a palettás boltokban egész készlet fúrogéppel (olcsobb rendszerint, mint a DREMEL vagy a PROXXON spirálisa). Ès eddig valoban nagyon univerzálisak és kompatibilisek voltak, legfeljebb a fejcsapágyazása különbözik. (Nekem van talán 3 van, de már azt sem tudom melyik melyikhez tartozott eredetileg - kivéve a Dremelt, mert annak más a szine )
(#12697) rákaTTantunk válasza etwg hozzászólására (#12696) Válasz Jan 14, 2013
Persze Dremel, csak már alszom...
Annak másak valóban a menetei, pl. a tokmányt sem lehet a KINZO-ra használni, mert más a csatlakozó menet mérete és külön hosszabbítót se találtam. Nekem az is segítség, hogy hol nézzem meg. A nagy barkács boltokban nincs ilyen méretű hosszabbító.
A Proxxont sem ismerem és a nagyoknál nem is találkoztam vele.
Szóval, várom a segítséget!
(#12698) masTTertape válasza rákaTTantunk hozzászólására (#12697) Válasz Jan 14, 2013
A Conrad foglalkozik vele:
Flexi Proxxon
(#12699) TTomasz válasza rákaTTantunk hozzászólására (#12694) Válasz Jan 15, 2013
Szia!
Okos tudor nem akarok lenni! A Kinzo testvére a Praktiker sajátmárkás Budget-je ( ugyan az, csak más címke van rajta ) és ez kapható még
Bővebben: Link
MULTIFUNKCIÓS SZERSZÁMGÉP SZETT
40R. 135W BMT135 BUDGET *232675*
Az egész- kofferral -olcsóbb , mint a topiktárs Conrdádos linkjében eme termék kiegészítő.
Az akcióba még pont bele férsz
Akció időtartama: 1970.01.01. - 2013.01.17
(#12700) csíkosháTTú válasza STTaradder hozzászólására (#12691) Válasz Jan 15, 2013
A sima Tran dekoderek (DCX sorozat) tagjai egységesen 8.000Ft-ba kerülnek a műhelyben. És igen, ezeken, még a DCX76-on is, meg a "z" változaton is van két tartalék funkció a sima világításon kívül.
(#12704) etwg válasza TTomasz hozzászólására (#12699) Válasz Jan 15, 2013
Igy van sajnos.
Igaz hogy az ilyen gépekhez adott flexi messze nem olyan minöségü mint a Proxxon vagy a Dremel, de ha más nincs, ez is jó.
A Proxxon flexim már talán 10 éves és még ma is jól müködik, ezekböl az olcsokból meg évente esik egy szét.
(De marad egy sereg fúrogép)
(#12705) TTomasz válasza etwg hozzászólására (#12704) Válasz Jan 15, 2013
Én 2008 dec.-ben vettem és a 2. asztalom építem vele, semmi baja, szerencsére
( halkan megjegyzem én még 5 év garanciát kaptam rá a Praktikertől ;törzsvásárlói kártyám van )
Kevés Budget gépem van, de az mind strapabírónak tűnik. Én inkább Black&Decker használok, mert hihetetlenül jól bevált márka nekem .
(#12707) etwg válasza TTomasz hozzászólására (#12705) Válasz Jan 15, 2013
Nekem is csak ezek a flexi tengelyek vacakolnak (minden más hibátlan eddig >5 év).
A tengelyeken is egyen a tokmányzár romlott el, nem lehet biztonságosan befogni a szerszámot, a másikban meg elkezdett ütni valami igy nagyon rezeg.
Persze egyiket sem lehet még össze sem hasonlitani a Proxxonnal, annak igen jó a csapágyazása és sokkal könnyebb mind a többiek.
(#12713) gumidani válasza rákaTTantunk hozzászólására (#12697) Válasz Jan 15, 2013
Itt egy kicsivel olcsóbb:
Bővebben: Link
(Ez nem skerült.)

Javítva. Frankye

xxxxxxxxxxxx...jpg
 
(#12718) wolfchild válasza masTTertape hozzászólására (#12624) Válasz Jan 15, 2013
Sziasztok!
Volt itt egy kis Vatera szösszenet, mely indulatokat kavart, ha valaki lemaradt vagy nem érti, akkor egy kis segítség.
Az eredeti felállás:
Bővebben: Link
Aztán masTTertape hozzászól:
Bővebben: Link
De ebből sem tanul, mert az ominózus darab változatlanul kint van újra!:
Bővebben: Link
Csak azért nem minősítem itt, mert van moderáció is, így ezt a bátrabbakra hagyom.
De nóóóóóóórmális?! (Besenyő István)
(#12723) Gashpy hozzászólása Válasz Jan 15, 2013
Ha még nem lenne meg:
Piko 2013-as katalógus
(#12725) rákaTTantunk válasza masTTertape hozzászólására (#12698) Válasz Jan 15, 2013
~10 000 - ért csak a hosszabbító ( tudom, -10%!) azért elég húzós.
(#12727) rákaTTantunk válasza etwg hozzászólására (#12704) Válasz Jan 15, 2013
Hát tudod, kénytelen vagyok bevallani, hogy a 3,5-ös fúrót nem bírta...
Okultam!
(#12728) rákaTTantunk válasza gumidani hozzászólására (#12713) Válasz Jan 15, 2013
...ha csatlakoztatható a Kinzo géphez...
de így is elég drága.
(#12729) Gashpy hozzászólása Válasz Jan 15, 2013
Valami készülődik Ikarus fronton is...
(#12736) lakasi válasza zsolesz74 hozzászólására (#12685) Válasz Jan 16, 2013
A V36 világításához az egyik legjobb megoldás a kétfényű led. Sajnos az ehhez szükséges led beszerzése itthon nekem még nem sikerült, ezért az e-bay-en szoktam vásárolni komplett sárga-vörös fényű világítás szettet. Előre/hátra két-két leddel és egy-egy előtét ellenállással működik, a ledek sorba vannak kötve. Analóg üzemben a tápfeszültség polaritás váltás kapcsolja a sárga, vagy piros fényt. A kivitelezés/bekötés nem túl bonyolult, a ledeket csak a helyükre kell ragasztani és a vezetékeket a motorra forrasztani. A legnagyobb óvatosságot a lámpa imitációk felfúrása és a fényvezetők behelyezése igényli.
Dekóderrel is megoldható, ebben azonban nincs tapasztalatom. Ha van a dekódernek olyan szabad kimenete, aminek a ki-bekapcsoláson kívül polaritás váltási lehetősége is van, akkor a dolog egyszerű. Ha ez nincs, akkor csak két szabad kimenettel oldható meg, diódánként három szál vezetékkel.

V36 vil1.jpg

V36 vil2.jpg

V36 világítá...jpg
 
(#12737) Lezlinilzen válasza wolfchild hozzászólására (#12718) Válasz Jan 16, 2013
Sziasztok!

Bár ez a téma is ki lett vesézve már nem egyszer. Hülyeség ellen nincs gyógyszer.
Én is vásároltam évekkel ezelőtt egy idős házaspár hatalmas gyűjteményéből, amit az öregúr egészségi állapota miatt számoltak fel.
Az idős hölgy nagyon is fess szellemi állapotának köszönhetően az interneten fellelte a gyűjtemény darabjait, és aszerint is árazta be azokat. Természetesen a TILLIG honlapját találta meg, egyebet nem is találhatott...
Nem lehetett elmagyarázni neki, hogy az nem ugyanaz, ami az ő vitrinjében pihen.
Nekik azért elnézem, nem mellesleg nagyon kedves emberek, ami az említett aukciós portálon ritkaságszámba megy.
(#12738) masTTertape hozzászólása Válasz Jan 16, 2013
Egy gáláns lehetőségre bukkantam a Medikernél.
Elég szépen le lett akciózva az ÖBB 2065-öse (ex-V36).
Akit érint a dolog, most érdemes elszaladni, mert még van raktáron.
ÖBB 2065

till_04632_a...jpg
 
(#12739) masTTertape válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12737) Válasz Jan 16, 2013
Az a gond, hogy minden esetben az alaphelyzet ismétlődik: nem tájékozódnak. Pedig a netezők nagy többségének a gúgli a legjobb barátja. Tehát nagy nehezen felépül a tudás az eladóban, miszerint megtanulja a vatera mechanizmusát és kész. Semmi több. Egy fia keresőszót nem írna be, vagy ha igen, akkor az első tíz találat amúgy is a vatera lenne. Eltéved egy plázában működő boltba, ahol még a hozzáértés is kérdéses és megnézi a vitrin tartalmát. Ott meglátja a legmagasabb árat és felbuzdul. Amíg volt közöm nekem is egy szaküzlethez, akkor felvilágosítottam a betévedőt, hogy ezt az analógiát ne alkalmazza, mert téves eredményhez vezet. De hát egy fecske nem csinál nyarat.
Volt itt a hozzászólás, hogy ne ezen rugózzunk itt a topikon. De bizony kell ezen rugózni, mert ha netán mégis egy ilyen eladó-jelölt rátalál egy ilyen diskurzusra és ha netán a normális, az agyát használó emberfajtából van, akkor elgondolkodik, hogy inkább a reális árazást választja.
De sajnos, ahogy fentebb írtam, ezek nem találnak ilyen fórumokra, mert igazán nem is érdekli őket. Nagy többségük még a rendszerváltás előtti reflexeket élik meg és ahogy a 3,60-as kenyér árát felszorozza, úgy a modelleit is így árazza be.
Természetesen tisztelet a kivételnek, akik hosszú évek óta aktív pillérei a vaterának. Ők viszont nem kevés munkát feccöltek abba, hogy tényleg korrekt, szavahihető eladók lehessenek. Kérdeztek, tájékozódtak, rátaláltak a témával foglalkozó oldalakra és csak ezután tették ki felelősséggel a portékát. De a tudatlanabb társaik még tőlük sem tanulnak.
(#12740) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12737) Válasz Jan 16, 2013
Kedves diskutálók!

Abszolut nem vagyok érdekelt a vaterában, és valoszinü, sohasem fogok arra tévedni, de amit itt veséztek az az élet rendje.
Kár erröl szót vesztegetni (tanitani az eladókat ). Ez sohasem volt divat (kivéve a régebbi -izmusban, mert ott az egyengondolkodás volt az elvárás).
A piacgazdaságban az átverés és a befolyásolás a menö, és mindenki ezt fogja tenni, mindkét oldalon. Hányan hencegnek ilyen meg hasonlo forumokom, hogy milyen potom pénzért vettek ezt vagy azt, vagy néhány sorral lejjebb a flexitengelyet hol mennyiért árulják. Gyakran 5-10szeres különbségek is vannak - és ez nemcsak errefelé divat és itt rendszerint uj és ugyanarról a kacatról van szó (lregfeljebb más néven fut).
Akkor mi lehet a helyzet a használtcikk piacon. Ki tudja ott beárazni a dolgokat?
Az eladok is ugyanilyen dicshimnuszokat énekelnek, ha sikerül nekik valamit jóval áron felül eladni (egyes cégeknél ezért még kitüntetést is lehet kapni.. )

Egy megkötött üzlet mindig két személyen mulik, és szerintem mindegyik 50-50%-ban részese az árképzésnek. Ha valaki el tudja adni a vackot aranyárért az a ö haszna, és a vevö balgasága, és forditva..
Ne legyetek már mindenttudó csendörök!
Elég belistázni az e-bay-t bármelyik közismert cikkre, és el fogtok csodálkozni, hogy ugyanazt a cuccot milyen ártartományban hirdetik.
Legyen az mindenkinek a privát ügye, hogy kinél és mennyiért vásárol.
Vagy talán nem hiszitek el, hogy egy M. roncs mozdonyért nemrégen egy "gyüjtö" majdnem 50000 (igen 50 ezer) Eurot tett le a pultra. Nyilván elgondolta, hogy miért ad egy ilyen vacakért (mert szerintem másnak aligha lehet nevezni) ennyi pénzt, de az legyen az ö privát dolga.
Senki másnak semmi köze ehhez.
(#12741) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#12740) Válasz Jan 16, 2013
Teljes mértékben igazad van.
Sajnos.
Nem így kellene lennie, de így van.
Ez lett az emberből, és az életének ezek lettek az ismérvei. Valóban kár ezen rágódni. Csak nem tudom elfogadni, és nem tudok beletörődni, de ez már az én problémám.
(#12742) rákaTTantunk hozzászólása Válasz Jan 16, 2013
Praktiker: flexibilis fúrószár hosszabbító 2000 Ft.
Megoldódott! Köszönöm a segítséget!
(#12743) kaTTonai hozzászólása Válasz Jan 16, 2013
SziaszTTok!

Nemesapátiban 22 köbméter hó ingyen elvihető...Téli terepasztal építéshez..



Üdv:Miki
(#12744) etwg válasza derekk hozzászólására (#12622) Válasz Jan 16, 2013
Ötletes megoldás, gratula. Meglátjuk még hány ilyen konstrukciot hoz a jövö.

(#12745) csíkosháTTú válasza lakasi hozzászólására (#12736) Válasz Jan 16, 2013
A baj csak az a kétfényű LED-ekkel, hogy a V36-osokon nem nagyon volt vörös zárfény.
Lapozás       40/435    
Frissek
  2024. Szept, 20. Pé
0:52:35
  Jelenleg 7 fő olvassa az oldalt
Hirdetés