Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       82/435    
(#16724) FriTTz válasza terkoz hozzászólására (#16715) Válasz Máj 5, 2013

Bár az enyém szerintem BttB, de majd valamilyen gyártói feliratot rászerkesztek!
(#16727) terkoz válasza FriTTz hozzászólására (#16724) Válasz Máj 5, 2013
Akkor valami ilyesmi kell neked, már a puhadobozos érából.

IMG_0757.jpg

IMG_0758.jpg

IMG_0760.jpg
 
(#16728) FriTTz válasza terkoz hozzászólására (#16727) Válasz Máj 5, 2013

Most jut eszembe, hogy ilyen dobozom nekem is van bőven!
Csak Cajkés nincs!
Na jó, kicsit össze kell szednem magam úgy látom!
(#16734) V43-1182 válasza M298 hozzászólására (#16576) Válasz Máj 6, 2013
István!
A csütörtöki (05.09) talira be tudnád hozni a BDV motorvonatodat?
A hajtás kialakítást szeretném megbeszélni majd Veled.
(#16737) masTTertape válasza FriTTz hozzászólására (#16728) Válasz Máj 6, 2013
Több javaslatom is lehetne.
Vagy licitálsz az ebay-en, mert most van fent egy figura, aki több csomagban, igen jó állapotú üres dobozokat árul.
Vagy akár Gyuri bátyám (térköz) fotói alapján kinyomtatod a zeukés doboz grafikáját és rákasírozod egy olyan karton dobozra, amit az eredeti méretei alapján raksz össze.
Szerintem ez utóbbi a legizgalmasabb, már-már modellezői magaslatokra törő kihívás.
(#16738) masTTertape hozzászólása Válasz Máj 6, 2013
Hogy ne csak a fb követők láthassák, itt is megmutatom e csodaszép, osztrák vonatösszeállítást.

till_18_tota...jpg
 
(#16739) TT Putz válasza masTTertape hozzászólására (#16738) Válasz Máj 6, 2013
Köszönöm, szép látvány...
Ez egy remek példa, h lehet FB nélkül is élni...
Bár azt hiszem, h a TT Putz nem kerülheti el a FB-ot.
(#16740) csíkosháTTú válasza TT Putz hozzászólására (#16739) Válasz Máj 6, 2013
Madj ne feledkezzen meg rólm, Nagy Jó Uram!
(#16741) kaTTonai hozzászólása Válasz Máj 6, 2013
Csíkos MesTTer!

Küldtem Kendnek elektromos levelet,tessék mán valamit válaszolnyi rája...

Köszönettel:Miki
V.S.P.
(#16747) FriTTz válasza terkoz hozzászólására (#16720) Válasz Máj 6, 2013
Heh, ezt a képet el tudod nekem küldeni mailban?
Rászerkesztem a dobozra!
(#16756) Váltógyártó hozzászólása Válasz Máj 6, 2013
Ez vajon mi?

Csíkos MesTTer jutalmazási rendszerét alapul véve, egy mosoly jelet kap az első helyes megfejtő!

máv_talpfás.jpg
 
(#16757) FriTTz válasza Váltógyártó hozzászólására (#16756) Válasz Máj 6, 2013
Szerintem a 12°-os Tillig kitérő.
Ha nem akkor tévedtem!
(#16759) Váltógyártó válasza FriTTz hozzászólására (#16757) Válasz Máj 6, 2013
..
(#16762) FriTTz válasza Váltógyártó hozzászólására (#16759) Válasz Máj 7, 2013
És mi az a két fekete pont?
Amúgy van ilyen raktáron?
(#16765) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Máj 7, 2013
Urak!
Beszorultam tegnap este rendesen!

Ha valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy hol lehet szerezni AOYUE 90121 tipusú pákát, az írja már meg nekem. Ugyanis 3,5év intenzív (napi 10-12h) használat után őkelme megadta magát. Ez az AOYUE 909 forrasztóállomás pákája amúgy. Olyanokon, hogy Extratel, meg a Gigatel, meg Speedshop, már túl vagyok, sajnos...

Köszönöm!
(#16767) kaTTonai válasza csíkosháTTú hozzászólására (#16765) Válasz Máj 7, 2013
Szia MesTTer!

Részvétem a veszteségért...

Itt nálunk Zalaegerszegen van egy komolyabb forrasztási eszközöket is forgalmazó cég,mindjárt jól meg kérdezem neked a pákát!

Üdv:Miki
(#16768) FriTTz válasza csíkosháTTú hozzászólására (#16765) Válasz Máj 7, 2013
Ha kell segítség itt a városban (beszerzés, szállítás) szólj nyugodtan!
Ha nem akarsz a városban furikázni vagy bkv-zni! ;)
(#16769) terkoz válasza FriTTz hozzászólására (#16747) Válasz Máj 7, 2013
Szia FriTTz!
Bocsánat a reklamálásért, tényleg nem akarok itt irodalmi magyart meghonosítani, csak az a baj, hogy már nagyon megöregedtem, és a nyelv friss alakulatait nem mindíg tudom követni.
Szóval tényleg nem bántásból, de nem mindíg értem, amit el tudok olvasni: "Heh,"
Ez jópofa, csak nem tudom mit jelent, üdvözlés, megszólítás, vagy mi?
Na és a lényeg: készítettem nagyobb felbontású képeket a dobozról. Küldöm.
üdvyguri
(#16770) sunocske válasza terkoz hozzászólására (#16769) Válasz Máj 7, 2013
A "heh" egyenes szinonímája a "nahát, ez de jól néz ki".
(#16771) Váltógyártó válasza FriTTz hozzászólására (#16762) Válasz Máj 7, 2013
A hozzászólás minimális hossza 5 karakter, a smiley 3, ezért kellett a plusz két pont...

A kitérő jelenleg nincs raktáron, legkorábban júliusban lesz elérhető!
(#16772) FriTTz válasza sunocske hozzászólására (#16770) Válasz Máj 7, 2013

Bocsánat térköz úr, nálam ez a rövidített örömujjongás ahogy a kolléga is körül írta!
Amolyan Heuréka!
Majd igyekszem magam disztingválni!
(remélem jól írtam)
(#16773) FriTTz válasza terkoz hozzászólására (#16769) Válasz Máj 7, 2013
Köszönöm!
(#16774) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#16765) Válasz Máj 7, 2013
Toolcraft 50W készenlétbe helyezve Mester!
(#16775) róbertke válasza róbertke hozzászólására (#16774) Válasz Máj 7, 2013
Legalább lefotóztad a 3 Dezsőt együtt???
(#16793) csíkosháTTú válasza róbertke hozzászólására (#16775) Válasz Máj 8, 2013
Este fél kilenc előTT pár perccel??
Nem...
(#16796) csíkosháTTú válasza róbertke hozzászólására (#16774) Válasz Máj 8, 2013
Jelentem a páka hibátlan! Köszönöm!
Pár nap múlva mehet vissza (hacsak nem adod el nekem ).
(#16798) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#16796) Válasz Máj 8, 2013
Nagyságos Mester uram, addig használd nyugodtan amíg csak akarod!
(#16801) HOTotya válasza róbertke hozzászólására (#16798) Válasz Máj 8, 2013
Ezt kár volt írnod..... Már soha többé nem látod....
(#16802) FriTTz hozzászólása Válasz Máj 8, 2013
Mélységes tisztelettel megkérdem, hogy holnap lesz klubtalálkozó?
(#16803) hoTTo válasza FriTTz hozzászólására (#16802) Válasz Máj 8, 2013
Lesz, lásd részletesen M298 tagtárs (#16576) számú hozzászólását, Ápr 30-án (sajnos nem tudtam belinkelni ide).
(#16804) FriTTz válasza hoTTo hozzászólására (#16803) Válasz Máj 8, 2013

Hogy találom meg az oktató termet?
A Keletit tudom hol van és a Verseny utcai postát is ismerem mert sajnos ott is dolgoztam meg tudom hol van a titkos alagút ami a vasutat összeköti a metróval, de mást nem ismerek ott!
(#16805) hoTTo válasza FriTTz hozzászólására (#16804) Válasz Máj 8, 2013
Dózsa György út felől haladsz a Verseny utcában, a Posta teherbejárat után kb 30 méterrel lesz a pályaudvar teher bejárata. Ott a vasútőrnek elmondod hogy a vasútmodelles klubba jöttél, beenged. Elindulsz jobbra, az úton a vágányok és az épület között. Lesz egy sorompó előtted 50 méter múlva - már majdnem ott vagy, ne csüggedj . Még kell menned kb 15-20 métert, lesz egy kétszárnyú ajtó jobbra az épületen, és egy vonatkerék is ki van állítva a bejárat mellett. Ezennel odaértél. Ha elértél a kocsiműhelyig akkor túlmentél, fordulj vissza.
(#16806) FriTTz válasza hoTTo hozzászólására (#16805) Válasz Máj 8, 2013
(#16808) masTTertape válasza hoTTo hozzászólására (#16805) Válasz Máj 8, 2013
Nna éppen abban az alagútban szoktunk minden hónap második csütörtökén szalonnázgatni a klubtársakkal, a letárolt, lezsírozott, vadonás új Nohabok társaságában.
(#16809) FriTTz válasza masTTertape hozzászólására (#16808) Válasz Máj 8, 2013

Nekem egy régi metrós ismerősöm mondta aki Mechwartban volt tanár, hogy van ott egy befalazott járat ami összeköti a metrót a vasúttal!
Meg is mutatta a helyet!
Ha jól emlékszem az OMV kút mögött van.
(#16818) Mk48 2024 válasza FriTTz hozzászólására (#16809) Válasz Máj 9, 2013
Kicsit morbid, de...
Szegény metró vezető és szegény utasok!
Béke poraikra!
(#16819) Váltógyártó válasza FriTTz hozzászólására (#16809) Válasz Máj 9, 2013
Ott elég komoly ojjektum volt (van). Mi egy föld alatti 50m-es lötérre mentünk célbalöni, es nem az volt az egyetlen ajto!
(#16825) Frankye válasza FriTTz hozzászólására (#16809) Válasz Máj 9, 2013
Igen, ott van. Konkrétan az ÖMV kút alatt, a régi (már már bezárt) Verseny utcai piacról rá is lehetett látni. A vasúti vágány egy részét (amely tovább vezetett az alagútba) felszedték, és vágányzáró bakkal zárták le, a metrós oldalát nem ismerem. Azt tudom viszont, hogy a metró eredeti tervek szerint csak az akkori "Népstadion" (Puskás Ferenc stadion, Stadionok, etc.) állomásig tartott volna, ezért van ott 4 vágány. Később döntés született a meghosszabbításáról, az Őrs vezér térig. Az akkori terv szerint ezt összekötötték volna a cinkotai/gödöllői HÉV-vel (amely pedig akkoriban, amikor a metró még épült, egészen a lóverseny pályáig közlekedett). Végül ez utóbbi nem épült meg, de a metrókocsikat az akkori Szovjetunióból a vasúti kocsikról ott rakták saját "lábukra", és engedték le a metró hálózatára.
(#16828) Gashpy válasza Frankye hozzászólására (#16825) Válasz Máj 9, 2013
A gugli örtszön is ki lehet venni...
A Népstadion állomás lett volna az átszállóállomás a HÉV és a metró között. Ezért a 4 vágány.
Nem volt buta gondolat...
(#16833) masTTertape válasza Gashpy hozzászólására (#16828) Válasz Máj 9, 2013
Ez így van. És még működhetett is volna...
(#16834) zsolesz74 válasza Gashpy hozzászólására (#16828) Válasz Máj 9, 2013
Na ez az amit tőlünk nyugatabbra maximálisan ki is használnak. Sőt ha jól emlékszem Athénban is egy hasonló mix van a reptéri vonalon.
(#16835) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#16834) Válasz Máj 9, 2013
Hát szerintem az Athen-i megoldás a mintapéldája annak, ahogy a jot el lehet rontani.
Az olimpia alatt müködött, de utánna naponta talán 4 vonat ment, és rendszerint ugy, hogy több mint 1 orát kellett várni az átszállásnál - egyszer még a repülöt is elkéstem miatta. Azota meg már ki se probáltam.

(#16836) róbertke válasza HOTotya hozzászólására (#16801) Válasz Máj 9, 2013
....majd cserébe lefoglalom az OFF H0 mozdonyt ...Na ki mit nem lát majd???
(#16838) zsolesz74 válasza etwg hozzászólására (#16835) Válasz Máj 9, 2013
Akkor nekem szerencsém volt 2008 nyarán, mert sehol nem kellett 10 percnél többet várni. Viszont ez pont a válság kitörése előtt volt, úgyhogy...
(#16839) GcarTT hozzászólása Válasz Máj 9, 2013
Tisztelt Urak!
*** keresek megvételre.***
Köszönettel: G'cart(t)

Ennek az Apróhirdetési rovatban van a helye, légy szíves ott feltenni!
Kösz: Frankye
(#16843) masTTertape hozzászólása Válasz Máj 10, 2013
Kedves Frankye,
Bár a klubtagság nagy hányada elfogadta és magáévá tette jelen fórum alapvető szabályait (akinek túlszabályzottnak tűnik, ők sajnos nem is írnak ide...), de az újonnan érkezők nem minden esetben ismerik ezeket, úgy mint a modellek tulajdonos cseréivel kapcsolatos bejegyzések helyét. GcarTT modellező társat én irányítottam ide, hogy tegye fel kérdését. Azért is nem okítottam ki a pontos használatot illetően, mert egy konkrét modell keresése nem kifejezetten az apró témája, különösen azért, mert ilyen esetben egy-egy ötlet, javaslat talán jobban jön, mint egy konkrét ajánlat. És az ilyen ötletek begyűjtéséhez inkább jobb egy fórumfelület, mintsem egy hirdetési rovat kommunikációs csatornája.
Javaslom tehát, hogy az ilyen jellegű, amúgy a hirdetési témához valóban jobban közelítő bejegyzések moderálását kisebb mérlegelés után tedd meg. Illetve, ha kiszeded a bejegyzést, kérlek tájékoztasd a fórumtársat, hogy pontosan miért is történt. Szvsz az új hozzászólások ilyetén megnyirbálása, piros betűs kiemelések, dörgedelmek, stb. sokakat elijesztenek a fórum használatától (sajnos nem kevés ilyen visszajelzést kapok nap, mint nap )

Viszont ennél talán egy fokkal fontosabb, hogy hetekkel ezelőtt intéztem hozzád egy kérdést TTomasz barátunk írásával kapcsolatban. Ő is elég sokat dolgozott rajta, no meg én is bíbelődtem a szöveggel, hogy publikálásra alkalmas legyen. Mint szó volt róla, a beillesztett képek miatt elég nagy a terjedelem, viszont a képek a folyó szöveg része, így külön galériába nem rendezhető. Mindketten, sőt a fórumtagság nagy része is epekedve várja a megoldást, hogy miként kerülhetne fel az írás a HV-ra.

Mielőbbi reakciódban reménykedve,
maradok tisztelőd:
Gábor
(#16846) Frankye válasza masTTertape hozzászólására (#16843) Válasz Máj 10, 2013
Szia!
Az észrevételedet köszönöm.
A fórum szabályzatát nem én alkottam, csak a tulajdonos megbízásából járok el, ha szükséges. Hogy a szabályok jók-e, nem tisztem eldönteni, még ha a véleményem - adott esetben - nem is egyezik meg az abban leírtakkal. A szabályokat persze meg lehet változtatni, ez ügyben többször tettem is javaslatot Topinak, aki azonban - egyéb, személyes okok miatt - nem tud annyit foglalkozni a fórumunkkal, amennyit szeretne. (Ez sajnálatos, de tény.) Természetesen, ha Ő hozzájárul a szabályok "lazításához", részemről nincsen akadálya annak sem, hogy a kereskedelmi (ide értve a csere-bere tevékenységet is) ténykedések ne az Apróhirdetési rovatban, hanem jelen témán belül kerüljenek rendezésre. Addig viszont kérem, hogy mindenki alkalmazkodjék a hatályos szabályokhoz.
A kiemelést - sajnos, ezt tapasztalatból mondom! - muszáj alkalmazni, hogy a hozzászólás írója valóban észre vegye azt. (A tapasztalataim az "anyaoldalunkról", a HE-ről származnak főként, bár kétségtelen tény, hogy az ottani tagság - hogy is írjam, hogy ne legyen senkire nézvést sértő - "szofisztikáltabb összetételű", mint az itteni. [Talán ez nem volt sértő...] Ebből adódóan nyilván az itteni tagok megértőbbek és toleránsabbak is, legalábbis az esetek döntő többségében.)
Remélem, hogy az új tagtársat nem ijesztette el a fórumtól azért a bejegyzésem. Megkérlek azonban, hogy - legalább amíg az itteni szabályok módosításra, ha úgy tetszik: lazításra - nem kerülnek, addig az ide irányított kollégát légy szíves tájékoztatni ezekről a dolgokról. Előre is köszönöm.

Szerk.:

Bocs, a másikra nem reagáltam!
Tehát:
Alapvetően két út lehetséges, miszerint:
Írtok egy új cikket, amelybe beillesztitek mind a szöveget, mid a képeket. Ez persze azzal is jár, hogy az oldalakat át kell tördelni, a képeket be kell illeszteni, fel kell azokat tölteni a szerverre.
A másik lehetőség, ha Topival egyeztettek, és valamilyen módon az oldalról "linkelitek" az egyébként - akár ide - feltöltött írást. (Az oldalra feltölteni csak Topi tud, én nem.) Ez azonban a fentebb írtak miatt kicsit nehézkes lehet.
Továbbra is áll az a felajánlásom, hogy - ha igénylitek - szíves örömest segítek a cikk szerkesztésében, létrehozásában, ha e mellett döntenétek.
(#16850) jakoa hozzászólása Válasz Máj 10, 2013
Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy megosszam az első igazán király mozdonyomat.

Mátyás király
(#16851) Frankye válasza jakoa hozzászólására (#16850) Válasz Máj 10, 2013
Ez igen, elismerésem!
(#16852) masTTertape válasza Frankye hozzászólására (#16846) Válasz Máj 10, 2013
Szia Frankye,
Köszönöm! A bejegyzésem voltaképpen figyelem felkeltés volt a második témára vonatkozóan.
Alapjában nem a szabályokat véleményeztem, hanem a vétót. Éppen azért, mert a kollégát azzal a szándékkal küldtem ide, hogy tegye fel a kérdést, hátha akad valakinek ötlete a beszerzést illetően.

A másik: szerintem a megszokott publikálási módszer a jó. Tehát kinek küldjem a word doksit?
Üdv:
Gábor
Lapozás       82/435    
Frissek
  2024. Szept, 20. Pé
16:29:08
  Jelenleg 20 fő olvassa az oldalt
Hirdetés