Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » [OFF] Pihenő vasutasok
[OFF] Pihenő vasutasok
Témaindító: Topi, idő: Jún 28, 2010
Témakörök:

Lapozás       6/85    
(#2944) balatonperes válasza Frankye hozzászólására (#2936) Válasz Okt 27, 2010
...van bizony, nem is kevés!
(#2945) balatonperes válasza kisKirály hozzászólására (#2937) Válasz Okt 27, 2010
...őt másképp nevezzük, de te is tudod,hogy ez 'ránk' teljes mértékben nem jellemző!

(sőt, meg is sértődhetnénk eme bejegyzésed láttán)
(#2946) balatonperes válasza Frankye hozzászólására (#2939) Válasz Okt 27, 2010
...és most vettem észre,hogy 'csipet csapatunk' -egyéb szögből- föllelhető a képek sokasága között, de csak szakavatott szemeknek!

a Kiállítás: nekem, másodszor adatott meg,hogy láthattam. Sajnos, szerintem a vasútmodellezés, modellvasút egyre ritkábban látott 'vendég lesz', egyre több Rc,repülő,hajó,tank,ilyen -olyan autók,gépek, és kevesebb vasút.
(régebbi kiállítást is látott barátaim elmondása alapján-és az én tavalyi tapasztalatomat is ide téve-,jelentősen gyengülő kiállítás volt, a vasút terén.(magyar klub nélkül)

De,sajna, még most is itt lehet megvenni dolgokat, amik nem szerezhetők be kis-hazánk területén,bármennyire is szeretnénk.

De volt átverés is,pl: a NOCH gyári akciója kevesebbet ért a kiállítás alatt.(hová tűnt 10%???!!!)

BRAWA asztal! Hát igen, a tavaly látott is megnyerte tetszésemet -meg ,gondolom másokét is-, meg a mostani is. Föllelhető hasonlóság mindkettő között.
(majd küldök neked át képet a tavalyiról)

így hirtelen, ennyi.
(a terjedelmes írásért bocsi,de lehetne még folytatni...)
(#2948) egy útitárs válasza Frankye hozzászólására (#2939) Válasz Okt 27, 2010
Ezekre a képekre gondoltál? 100_9832.JPG, 100_9833.JPG

A bécsi kirándulás beszámolója fotók bemutatásával folytatása képen, most jöjjenek a valódi vízi jármű modellek.
Modellbau Messe 2010 (Vienna) vízi járművek
Hamarosan jön a következő galéria is. Addig is jó nézegetést.

100_9832.JPG

100_9833.JPG
 
(#2949) egy útitárs válasza Frankye hozzászólására (#2939) Válasz Okt 27, 2010
Frankye
Idézet:
„nagy élmény lehetett”
Valóban nagy élmény volt számomra Bécs. Lépten nyomon érdekesebbnél, érdekesebb helyekre bukkantam.
Amikor a modellboltba mentem megvenni a PIKO RAILJET Taurus mozdonyt a Schulerstraße-ba, Stephansdom mellet láttam ezt a sok lovas hintót.
Érdekes és nagyszerű látványosság a belvárosban. Teljesen olyan mintha vissza csöppennénk egy picit a múltba, úgy a XIX.század vége felére. Legközelebb ki fogom próbálni ezt a nosztalgikus (romantikus) városnézési lehetőséget.
Ebben a galériában te is megnézheted ezeket:

Modellbau Messe 2010 (Vienna) XIX. századi lovas hintók

Térképen a kék alapon sárga betűkkel jelölt Stephansplatz metróállomásnál található ez az idegenforgalmi nevezetesség.

101_0099.JPG
 
(#2950) egy útitárs válasza Frankye hozzászólására (#2939) Válasz Okt 27, 2010
Frankye
Idézet:
„Nagyon jó képek, köszönet érte, hogy megosztottad velünk!”

Köszönöm szépen a dicséretet.

Íme itt a következő galéria:
Modellbau Messe 2010 (Vienna) Diorámák

Hamarosan jön a következő galéria is ...
(#2953) egy útitárs válasza egy útitárs hozzászólására (#2950) Válasz Okt 27, 2010
Ezek azok a képek, amiket szintén Bécsben készítettem, de más galériába nem tudtam berakni már. Vagy azért, mert egy kettő darab vagy mert nem sorolhatóak külön kategóriába. Ezeket nevezik sokan hangulat képeknek, pillanat képeknek, életképeknek. Itt tudjátok ezeket megnézni:

Modellbau Messe 2010 (Vienna) pillanat képek a városból

Folytatása következik...

Még van egy látványos galériám a számotokra azt szándékosan a végére tartogatom.
(#2959) Csukló válasza egy útitárs hozzászólására (#2953) Válasz Okt 27, 2010
Köszönjük a sokk remek képet!
(#2965) Frankye válasza egy útitárs hozzászólására (#2948) Válasz Okt 28, 2010
Igen, azokra a képekre. Nagyon tetszenek!
Amúgy köszönet az új galériák képeiért is, elismerésem a fotósnak!
(#2966) Frankye válasza Csukló hozzászólására (#2959) Válasz Okt 28, 2010
Idézet:
„Köszönjük a sokk remek képet!”

Jaj, de piszok vagy, Tomi!
(#2968) Frankye válasza balatonperes hozzászólására (#2946) Válasz Okt 28, 2010
Igen, sajnos a vasút romantikája erősen megkopott mára, így a modellezésben is egyre kevesebb teret hódíthat. Ezt persze a gyárók is észrevették, és a "kis pénz - kis foci" elven okulva egyre kevesebb modellt gyártanak. Ráadásul a "cuclista" konkurencia megszűnése miatt az árak is egyre szöknek felfelé... Ez persze egy öngerjesztő folyamat: Minál drágább, annál kevesebben tudják megvenni, minél kevesebben veszik, annál nagyobb profit-hányadot kell rátennie a gyártónak, hogy ugyan azt a hasznot hozhassa, amitől még kevesebben veszik, még jobban drágul... ("il d'a capo al fine", ahogy a zenében fogalmazzák, vagyis így ismétlődik a "végtelenségig").
Pedig, ha lenne gyártó, aki színvonalas, de viszonylag olcsó termékekkel látná el a piacot, akkor annak - ebben biztos vagyok - lenne kereslete, nagyobb, mint ma. Sok potenciális modellező jár abban a cipőben, amiben jómagam is, hogy egészen egyszerűen nincs rá pénze, hogy megvegye az ilyen iszonyat drága dolgokat.
(#2969) Frankye válasza kisKirály hozzászólására (#2938) Válasz Okt 28, 2010
Azt a részét értettem, hogy miért várúrnő, királykisasszony, sárkány (házi), stb.
A másik részét nem, de a lassú felfogásomnak köszönhetően leesett mostmár! (Tudod: papír húszfilléres, felfelé fújták, és ejtőernyővel jött...)
Közben egyre biztosabb vagyok benne, hogy a veresegyházi klubbal volt kint...
(#2975) egy útitárs válasza Frankye hozzászólására (#2965) Válasz Okt 28, 2010
Újabb három galériát szeretnék veletek megosztani, melyek a következők:

Modellbau Messe 2010 (Vienna) LEGO

Modellbau Messe 2010 (Vienna)

Modellbau Messe 2010 (Vienna) Repülők, helikopterek

További jó kép nézegetést! Hamarosan jönnek az újabb galériák.

LEGO.JPG

Modellbau Me...jpg

Modellbau Me...jpg
 
(#2976) egy útitárs válasza egy útitárs hozzászólására (#2975) Válasz Okt 28, 2010
Ismét jelentkezem ezúttal szárazföldön (de nem vasúton) közlekedő járművek galériáival:

Modellbau Messe 2010 (Vienna) autók teherautók buszok és más szárazföldi járművek

Modellbau Messe 2010 (Vienna) Harcjárművek szárazföldön

Modellbau Messe 2010 (Vienna) munkagépek

Hamarosan jönnek az újabb galériáim. Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólását a fényképeimhez.

autók tehera...jpg

harcjármű.JPG

munkagépek.JPG
 
(#2977) egy útitárs válasza egy útitárs hozzászólására (#2976) Válasz Okt 28, 2010
A következő két galéria már szorosabban kapcsolódik a vasútmodellezéshez. Bár csekély számú képeket készítettem a két témakörben, ettől függetlenül remélem ezek is tetszenek majd Nektek.

Modellbau Messe 2010 (Vienna) épületek és emberek

Modellbau Messe 2010 (Vienna) szerszámgépek

Hamarosan folytatom...

épületek és ...jpg

Szerszámgépe...jpg
 
(#2978) Frankye válasza egy útitárs hozzászólására (#2977) Válasz Okt 28, 2010
Fáradhatatlan fotós és képfeltöltő, valamint galériagyáros vagy, tudod? De a hálánk örökkön örökké, meg mifene, szóval nagyon köszönjük!
(#2983) egy útitárs válasza Frankye hozzászólására (#2978) Válasz Okt 28, 2010
Köszönöm szépen. Részemről a megtiszteltetés, hogy élményeimet fényképeken keresztül megoszthatom másokkal is a www.hobbivasut.hu Internetes oldalon.

És még nincs vége!

A most következő galériám az, amit már korábban beharangoztam. Számomra ez az élmény koronázta meg a Bécsben tett három napos kirándulásomat.

Vasárnap több mint négy órát tartott ez a program.
Két másik fórumozó balatonperes és Csukló társaságában megnéztem a Schönbrunni kastélyt és a hozzátartozó parkot. Fantasztikus volt látni azt a mese szép palotát. Nagyon lenyűgözött, hogy milyen szépen megőrizték és folyamatosan restaurálják Sisi és Ferenc József valamint a Habsburg dinasztia egyik legszebb épületét.

Nem csigázlak tovább benneteket jöjjenek a képek:

Modellbau Messe 2010 (Vienna) Schönbrunn

Sok-sok gyönyörködést kívánok.

100_9731.JPG
 
(#2986) cs.csaby hozzászólása Válasz Okt 28, 2010
Azért az 'anticsöves' pad ott virít Bécsben is Nem pont ez lenne a megoldás a 'problémára'

PAD
(#2988) egy útitárs válasza cs.csaby hozzászólására (#2986) Válasz Okt 28, 2010
Idézet:
„ Azért az 'anticsöves' pad ott virít Bécsben is Nem pont ez lenne a megoldás a 'problémára'

PAD

Hát igen ez valóban nem szép dolog.

De az igazat megvallva nem is láttam hajléktalanokat Bécs közterein.

Két huszonéves srác próbált csövezni a Wien Westbanhoff-nál, de nem jött össze Nekik. Hamar ott termett két járőr és igazoltatta őket. Felhúzta a fakabát az orvosi gumikesztyűt és abban megragadta az egyik fiatal dzsekijét, miután Ő megpróbált vissza feküdni a kő burkolatra a mozgólépcső lejárata mellet. Hamar lezajlott az igazoltatás és egyből betuszkolták a rendőrök a két ifjút a rendőrautójukba.
Az egész jelenet nem tartott tovább három percig.
(#2989) cs.csaby válasza egy útitárs hozzászólására (#2988) Válasz Okt 28, 2010
Na ja. Lehet nincsenek, lehet a külvárosban tömörülnek, és a 'túristaváros' steril marad
(#2990) egy útitárs válasza cs.csaby hozzászólására (#2989) Válasz Okt 28, 2010
Szerintem is ez lehet a helyzet, hogy nagyon vigyáznak a belvárosra.
Idézet:
„a 'túristaváros' steril marad”
Nem láttam még egy koldust sem a belvárosban, pedig elég sok helyen megfordultam ez alatt a három nap alatt.
(#2994) Frankye válasza egy útitárs hozzászólására (#2988) Válasz Okt 29, 2010
Egyébként is igen gyorsan beavatkoznak. A jómúltkorjában a családdal voltunk kint, és a Mariahilfer Straße-n sétálva láttam, amint egy szabálytalanul parkoló autót elvisznek.
Odaállt a "lopós" kocsi a kis FIAT melé, és nem telt bele 5 perc, már a tréleren volt a kis kocsi. Ott volt egy rendőrnő is mindvégig, irányítani a forgalmat, meg ha netán gond lenne, no és felügyelte a munkát. A kiérkezéstől számított 10 perc múlva már nyoma nem volt a tevékenységnek.
Lehet, hogy a történelmi belvárosban van csak így, de tény, hogy ez inkább turista-csalogató, mint a Blaha, vagy a Nyugati aluljárója...
(#2996) cs.csaby válasza Frankye hozzászólására (#2994) Válasz Okt 29, 2010
Hát igen. Szép kis városunk is csak ott szép, ahol kormányőrök vigyáznak a rendre.
(#3025) Csukló válasza balatonperes hozzászólására (#2927) Válasz Okt 31, 2010
Egy jó fotóért bármit rovatunkba elő kerestem pár régebbi képet:

IMG_1682.jpg

P1030103.jpg

P1130937_rs_...jpg
 
(#3049) Frankye válasza Csukló hozzászólására (#3025) Válasz Okt 31, 2010
A harmadik (P1130937) képen nem látom Rajtad a mászóövet! (Esetleg kölcsönadjam az enyémet? Biztos Téged is körbeér!)
(#3057) Csukló válasza Frankye hozzászólására (#3049) Válasz Okt 31, 2010
Nekem anno volt csak mikor el vették az ipari alpinista papíromat a súlyom miatt eladtam..

De tanunság a saját tapasztalataim alapján, hogy az öv nem véd meg a hülyeségtől!
(#3068) Frankye válasza Csukló hozzászólására (#3057) Válasz Nov 1, 2010
Ez - sajnos - igaz... Katonakoromban én is tapasztaltam. (A híradóknál szolgáltam Fehérvárott.)
(#3069) Csukló válasza Frankye hozzászólására (#3068) Válasz Nov 1, 2010
Valahogy engem nem akartak besorozni.
Azt mondták, hogy nincs teher ernyő de a konyhán sincs annyi gyíkhús!
(#3072) kisKirály válasza Csukló hozzászólására (#3069) Válasz Nov 1, 2010
Pedig olyan jó volt katonáskodni . Csak azok a tisztek ne lettek volna
(#3093) Frankye válasza kisKirály hozzászólására (#3072) Válasz Nov 2, 2010
Khm! Honvéd elvtárs! Álljon vigyázzba, ha velem beszél!
(Sajnos (?) őrmesterként szereltem le... Be is rántottak kétszer is tartalékosnak. Aztán rájöttek, hogy engem se etetni, se ruházni nincs értelme a seregnek (a 140 kilóm mellé van 198 centis magasságom...), így lemondtak róla(m). Igaz, ebben más is közrejátszott, de ezt majd inkább egy személyes beszélgetés közben mesélem el. Nem netre való téma... Na, semmi félreérthető célozgatás , egyszerűen fegyvernemi kérdés! )

Szerk.: Na, ebből se jövök ki jól, soha...
(#3094) Csukló válasza Frankye hozzászólására (#3093) Válasz Nov 2, 2010
Benne vagy mint harckocsi a tank csapdában!
(#3097) balatonperes válasza Frankye hozzászólására (#3093) Válasz Nov 2, 2010
...úgy biz ám! mert ha igaz, akkor ma éppen igát von, de hogy hol,és mit, az szigorú titok.....
(#3099) kisKirály válasza Frankye hozzászólására (#3093) Válasz Nov 3, 2010
Khm! Kérném a főtörzs megszólítást! Őrmester Úr!
(#3103) Csukló válasza kisKirály hozzászólására (#3099) Válasz Nov 3, 2010
Az nem Főtörzs! Hanem fatörzs és a cukrászdában székel!
(#3107) kisKirály válasza Csukló hozzászólására (#3103) Válasz Nov 3, 2010
A budin kell székelni
(#3117) Frankye válasza Csukló hozzászólására (#3103) Válasz Nov 4, 2010
Fatörzs főtörzs...
(#3124) Csukló hozzászólása Válasz Nov 4, 2010
Sok sok éve nem volt ilyen terhelés!
A terhelés menete:
A Margit híd nem egyenesen köti össze Pestet és Budát, hanem a szigetcsúcsnál megtörik. Emiatt két, szerkezetileg szinte független hídból áll: az egyik a pesti Duna-parttól a szigetcsúcsig tart, a másik pedig a szigetcsúcstól a budai hídfőig. Ezért a terhelési próbát is két részletben végzik el: előbb a pesti, majd a budai hídrészen.
A Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetem szakértőinek bevonásával november 6-án, szombaton, a pesti oldalon fogják terhelni a hidat. Ez azt jelenti, hogy 24 darab, egyenként 30 tonna tömegű dömpert vezetnek a hídra, ahol azok több mint 10 órán keresztül fognak állni. Először azt mérik meg, hogy milyen változást idéz elő a hosszú ideig tartó, nyugalmi helyzetben lévő terhelés.
Ez után levonulnak a dömperek s a szakemberek a korábban felhelyezett nyúlásmérő bélyegek segítségével kielemzik az adatokat mind a terhelt, mind a terhelésmentes hídról. A nyúlásmérő bélyegek segítségével a mérnökök azt vizsgálják, hogy a hídszerkezet milyen alakváltozáson megy keresztül a terhelés során.
A vizsgálatokat vasárnap hasonló módon folytatják a budai oldalon.
(#3125) rockersrac válasza Csukló hozzászólására (#3124) Válasz Nov 5, 2010
Köszönet az infóért!
(#3128) Frankye válasza Csukló hozzászólására (#3124) Válasz Nov 5, 2010
Érdekes lesz! Köszi az infót.
(#3181) SzerNoh hozzászólása Válasz Nov 8, 2010
Nézzétek mit vezettem a hétvégén Roziéknál...
(Rozi fényképezett)

DSC00767.JPG

DSC00768.JPG

DSC00772.JPG
 
(#3182) kisKirály válasza SzerNoh hozzászólására (#3181) Válasz Nov 8, 2010
Jogsi!?
(#3183) cs.csaby válasza SzerNoh hozzászólására (#3181) Válasz Nov 8, 2010
Te sem sz**al gurigázol... ...hanem traktorral
Kipróbálnám...
(#3184) Csukló válasza kisKirály hozzászólására (#3182) Válasz Nov 8, 2010
Hát nem azzal megy!
(#3185) SzerNoh válasza kisKirály hozzászólására (#3182) Válasz Nov 8, 2010
B kategóriával vezethető... nem haladja meg a 25km /órát, meg nem mentem ki ország útra sem...

New Holland a drága
(#3186) kisKirály válasza Csukló hozzászólására (#3184) Válasz Nov 8, 2010
Ez válasz, ami értékelhetetlen!
(#3187) kisKirály válasza SzerNoh hozzászólására (#3185) Válasz Nov 8, 2010
Édes jó istenem! Neked adtak jogsit?
(#3188) SzerNoh válasza kisKirály hozzászólására (#3187) Válasz Nov 8, 2010
4 éve igen...
(#3189) Rozi válasza kisKirály hozzászólására (#3186) Válasz Nov 8, 2010
Azért ennyire nem kellene irigykedni!!!!
(#3190) kisKirály válasza Rozi hozzászólására (#3189) Válasz Nov 8, 2010
Tisztelt Védelem!

.....
(#3191) Rozi válasza kisKirály hozzászólására (#3190) Válasz Nov 8, 2010
Mondja Királyom!
Hallgatom!
Lapozás       6/85    
Frissek
  2024. Szept, 29. Vas
17:27:48
  Jelenleg 3 fő olvassa az oldalt
Hirdetés