Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       35/435    
(#12234) kaTTonai válasza lakasi hozzászólására (#12233) Válasz Jan 4, 2013
Szia!

Igen tudom,de nekem N-es kellene....

Üdv:Miki
(#12236) derekk hozzászólása Válasz Jan 4, 2013
A MÁV-os vagonpark bővítésére ajánlom figyelmetekbe a két vagont, megvalósítani nem nehéz, az ötlet az Illetlenek c. filmből származik

El 001.jpg

Gklm 002.jpg
 
(#12237) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12232) Válasz Jan 4, 2013
A vadiuj

N Arnold 2066 Lokomotive Köf 4670 der DRG Ep.II

kb. 50.- Euro.

(#12239) masTTertape válasza kaTTonai hozzászólására (#12231) Válasz Jan 4, 2013
Miki,
Rém egyszerűen tudsz regisztrálni az ebay-re. Onnantól kezdve gyerekjáték minden vásárlás, csak legyen rá pénzed. Csökkentek a német posta árai, tehát kb. 5-8 euróért már el is hozzák a cuccot. Ezért az 1500 ft többletért meg mindenképp megéri, hogy kicsit minőségibb piacról vásárolsz, mint az itthoni.
(#12243) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12237) Válasz Jan 4, 2013
Szia!
Hol árulnak 50 pénzért újat?
Üdv:Miki
(#12245) kaTTonai válasza masTTertape hozzászólására (#12239) Válasz Jan 4, 2013
Szia Gábor!

Ha esetleg megkérném a Nagy TT-s Isteneket hátha segítenének nekem egyszerű sötét zalainak beszerezni egyet a németmaceráról(ebay)...???
Még soha nem használtam,biztosan egyszerű a regisztrálás de ha valamihez nem ért igazán az ember akkor jobb segíTTséget kérni...
Ajánlott etwg kolléga újat 50 pénzért...Újat!!!Ilyen beszerzésében nem segítenél?
Üdv:Én
(#12246) Lezlinilzen válasza kaTTonai hozzászólására (#12234) Válasz Jan 4, 2013
Miki!

Gyere G-mail -re, tárgyalunk!

Üdv : Laci
(#12247) kaTTonai válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12246) Válasz Jan 4, 2013
OTT vagyok!

(#12248) kaTTonai válasza derekk hozzászólására (#12236) Válasz Jan 4, 2013
Szia!
Vizes matrica? Jól néznek ki...
Üdv:Miki
(#12249) kaTTonai válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12246) Válasz Jan 4, 2013
De Te nem vagy itt,na oTT...
(#12254) sunocske válasza etwg hozzászólására (#12214) Válasz Jan 4, 2013
Ez egy lengyel 600 mm-es kisvasút. A román dízelmozdonyok brutálisak

Bővebben: Link

Link javítva. Frankye
(#12257) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#12186) Válasz Jan 4, 2013
Nagyjából mihez kötik ezeknek a szecskagépeknek a közlekedését?
Tudsz / tudtok róla valamit részletesebben is?
(#12261) sunocske válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12257) Válasz Jan 4, 2013
Mind a KBK részéről (tag vagyok oTT is), mind a különböző minisztériumok, NKH stb. részéről még nincs véglegesen lezárva a történet. Most épp azon megy az agyalás, hogy

a) milyen minimális és maximális* műszaki paramétereknek kell megfelelnie a járműnek,

b) milyen minimális paramétereknek kell megfelelnie a járművezetőnek (pl. közúti B kategóriás jogosítvány megléte már eleve zöld út lehetne),

c) az egyes vasutakon (itt és most kifejezetten a keskeny nyomközű vasutakról van szó) milyen forgalmi és műszaki feltételekkel közlekedhetnek, ki adjon engedélyt a közlekedésükre, a normál üzemmenettől elzárva (üzemszünet idején) vagy üzemidőben (a vasúti forgalom rendes résztvevőjeként) is üzemeltethetők-e stb.

Szóval még elég sok a nyitott kérdés, de talán most látszik valami hajlandóság a hatóság részéről is, hogy mederbe tereljék a dolgot. Hogy lesz-e belőle valami? Szerintem párttól és kormánytól függetlenül, évek múlva.

* A maximális is legalább annyira fontos mint a minimum, hiszen ha ezt felfelé nyitva hagyjuk, esetleg megpróbálkoznának dízelmozdonyok hajtányként történő levizsgáztatásával (mivel még mindig Magyarországon vagyunk).
(#12264) Lezlinilzen válasza sunocske hozzászólására (#12261) Válasz Jan 4, 2013
A gyomrom fordul fel...De tudom azt is, hogy az ember - különösen a magyar - leleményes, és a nyitva hagyott kiskapukat hamarabb megtalálja, mint kutya a kolbászt.
Tőlem 20 kilométerre a bezárt Kőszeg - Oberloisdorf- Deutschkreutz vonalon évente több alkalommal nyílik lehetőség a hajtányozásra.
Fene tudja miért, pedig ott is emberek élnek állítólag...csak lehet, hogy nem az alsó felükön hordják az eszüket.
(#12265) Lezlinilzen válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12264) Válasz Jan 4, 2013
Kis történet :egy-két évvel ezelőtt az interneten böngészve rátaláltam ez egykori Kapuvári G.V. képeire, videóira.
Öntésmajorban vannak kiállítva járművek, egy C50-es, egy kis vontató, néhány kocsival elég ramaty állapotban.
Tavaly felkerestük a múzeumot, aminek az udvarán állnak a mementók, épp szerencsénkre ott volt az illetékes.
Elmondtuk neki a szándékunkat, hogy saját költségen, saját munkával lábra szeretnék állítani, amit lehet, de ehhez el kellene szállítani ide, ahol van műhely, vannak gépek hozzá, illetve egy acélszerkezeteket gyártó cég nagyon komoly technikai felszereltséggel. ( többek között a Knorr-nak gyártanak fékelemeket )
Nem volt elutasító, inkább csak éreztette, hogy ő maga ehhez kevés, feljebb dőlnek el ezek a dolgok.
Rá egy fél évre felhívtam, és eléggé elkeseredve közölte, hogy rajta kívül állók miatt nem lehetséges a dolog.
A rajta kívül állók - gondolom - azok a régi idők párfunkcionáriusai, akik még mindig pozícióban vannak és talán saját kezűleg írták alá annak idején a bezárásról készült iratokat.
Érdekes, hogy egy 1976-ban készült videón még a csökkent forgalom ellenére is azt hazudják, hogy megmarad a kisvasút. A bezárást követő napon már markolók szedték fel Kapuváron a síneket, hogy aztán Csárádi elvtárs buszai közlekedhessenek ott is.
Semmi nem változott...
(#12266) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12264) Válasz Jan 4, 2013
Azért ott sem engedik a saját hajtányt, csak a hivatalosakat.

Ez általános civilizácios agymenés.
Mindent szabályozni akarnak, s végül abba fogunk mindannyian belefulladni.

Biztos még majd világitás is kell rá, meg évente vizsga meg hasonlo. (meg jogositvány - tiszta röhej).

Pedig minden szabályozás nélkül, mégis közmegelégedésre müködnek ilyen szerkezetek a világ sok részén. (lásd a képet)

(Ott biztos a törvényhozok meg a hivatalnokok mással vannak elfoglalva....)

CAM2046.jpg
 
(#12267) Frankye moderátori válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12265) Válasz Jan 4, 2013
Azzal együtt, hogy maximálisan elfogadom az álláspontod, és még egyet is értek vele (Veled), kérlek, ne menjünk el politikai irányba. Köszönöm.
(#12269) Lezlinilzen válasza Frankye hozzászólására (#12267) Válasz Jan 4, 2013
Megértem, elnézéseteket kérem.
(#12270) etwg válasza sunocske hozzászólására (#12261) Válasz Jan 4, 2013
milyen forgalmi és műszaki feltételekkel közlekedhetnek, ki adjon engedélyt a közlekedésükre, a normál üzemmenettől elzárva

A siralmas ebben az, hogy lopni, tönkre tenni lehet engedély nélkül; használni, karbantartani, egymást szorakoztatni nem.
(#12282) Frankye válasza Lezlinilzen hozzászólására (#12269) Válasz Jan 4, 2013
OK, semmi gond, és köszönöm a megértésed.
(#12283) bcs szgab hozzászólása Válasz Jan 4, 2013
Ha már kisvasút: tartottunk egy kis év végi szalonnasütést december 30.-án a helyi modellező cimbikkel, érdemes megfigyelni a zsúrkocsit (és a rendkívül szimpatikus kék kabátos úriembert)

PC308349.JPG
 
(#12287) BaTTka válasza bcs szgab hozzászólására (#12283) Válasz Jan 4, 2013
Az a narancsos-vöröses színű anyag micsoda ott a borosüveg mellett? Valami kenőanyag talán?
(#12288) bcs szgab válasza BaTTka hozzászólására (#12287) Válasz Jan 4, 2013
Azt nem tudom, ahhoz nem nagyon nyúlt senki talán valami narancslé lehetett
(#12290) DZolTTán hozzászólása Válasz Jan 4, 2013
Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok:

- Mit ajánlotok polisztirol nagyobb felületeken történő gazdaságos ragasztásához? (Pl. 3db tenyéri 2mm lapból 1db 6mm-est csinálni) Kis dolgokhoz a Faller Super Expertet használom, ami tökéletes, csak hát nagy felületekhez kicsit drága volna.
- Van-e valakinek tippe, hogy hol lehetne a képen látható szerszámot megvásárolni? (Nem a Merkur "szögvasra" gondolok )

img00003.jpg
 
(#12291) bcs szgab válasza DZolTTán hozzászólására (#12290) Válasz Jan 4, 2013
Üdv!
Itt próbáld meg: Bővebben: Link

Link linkké alakítva.
(#12292) etwg válasza DZolTTán hozzászólására (#12290) Válasz Jan 4, 2013
Ha biztosra akarsz menni a ragasztással, akkor epoxy féléket ajánlok.
A oldoszeren alapulo ragasztók ilyen felületen elkerülhetetlenük megfogják görbiteni a lapokat.

Azt a szerszámot meg jobb modellboltokban lehet beszerezni - nemcsak vasutmodelles boltok vannak .
(#12293) bcs szgab válasza DZolTTán hozzászólására (#12290) Válasz Jan 4, 2013
Mire kell a 6 mm-es lap? Úgy értem hogy mással nem helyettesíthető ?
(#12294) masTTertape válasza DZolTTán hozzászólására (#12290) Válasz Jan 4, 2013
Csodás kis órássikattyú. Azt hiszem van pl. a Modellzónában is, de nívósabb makettes boltban is akad. Én a Zrínyi egyetemen tartott makettbörzén vettem egy magyar gyártótól. Van a XI. ker. Bertalan Lajos u-ban egy pici szerszámos boltocska. A kisöreg mindenféle finommechanikai csodát tart, ha oda benézel, biztosan találsz ilyesmit.
(#12295) masTTertape válasza kaTTonai hozzászólására (#12245) Válasz Jan 4, 2013
Miki,
Ha találsz valamit, ami érdekel, akkor küldd át a linkjét! Írd, meg, hogy max mennyit ér meg neked licitben, aztán megjátszom nagyon szívesen. Számold bele, hogy sima utalásnál kb. 5 euró az utalási díj, de ha PayPal-lal lehet fizetni, akkor ez díjmentes. Minden esetben a napi árfolyam a mérvadó.
G.
(#12296) DZolTTán válasza bcs szgab hozzászólására (#12293) Válasz Jan 4, 2013
Köszönöm mindenkienk a tippeket, utánajárok.
A 4-6 mm a stabilitás miatt kell, de egyben nem is tudok hozzájutni (pontosabban meg kéne venni 2 négyzetmétert, ami túlzás), másrészt azt már nehézkes lenne tűvel darabolni.

Igazándiból fordítókorong fabrikálásával próbálkozom, a cseh kolléga leírása alapján:

Valahogy így...
(#12298) DZolTTán válasza DZolTTán hozzászólására (#12296) Válasz Jan 4, 2013
Illetve még egy szerszámos kérdés, Pilka fűrész pengét hol lehet kapni?

Pilka.jpg
 
(#12299) etwg válasza DZolTTán hozzászólására (#12296) Válasz Jan 4, 2013
Nagyon szépen megcsinálta, de azért megnézhetett volna egy igazi forditokorongot is. A kerekek soha sincsenek a hid falai között (az instabilitás miatt), hanem kivülröl támasztják alá a hidat.
(#12300) kaTTonai válasza masTTertape hozzászólására (#12295) Válasz Jan 4, 2013
Szia Gábor!

Nagyon szépen köszönöm,körülnézek és írok.

Egyébként neked mi a véleményed a tervemről.Szerintem elfogadható lesz a Köf mozdonyka Roco " N" rönkszállítókkal.Azt hiszem a H0e lóré túl pici lenne hozzá...Ottó megnézte a neten és kb 26 mm hosszú 2db lóré.Az pedig nagyon rövidke.Még ha egy db lenne akkora...
Nem volt a kezed ügyében ilyen jószág?

Üdv:Miki
(#12301) etwg válasza DZolTTán hozzászólására (#12298) Válasz Jan 4, 2013
Ez a fürész a cseh verzioja a Roco meg Xacto finom fogazatu fürészlapoknak (legalább 50 fog/hüvelyk minöségben)
(#12302) BR95 válasza DZolTTán hozzászólására (#12298) Válasz Jan 4, 2013
Pl.: Modell Hungária Bp XII. Fáy u.
(#12303) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12300) Válasz Jan 4, 2013
Nekem vannak valahol - valamelyik dobozban, majd esetleg megkeresem, de a 26 mm szerintem egyre vonatkozik, mert az eredeti lóré kb 2 m hosszu.
(#12304) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12303) Válasz Jan 4, 2013
Esetleg nem szeretné eladni kigyelmed?Én is reméltem,hogy egy db olyan hosszú...akkor már tök jó!

Ezek úgy is 9mm-es pályára valók...

Már megfordult a fejemben az is,hogy felszedem a vágányokat és lesz helyette Busch iparasút.Ám amikor megláttam az árát inkább visszakoztam...Bár nagyon szép...

Nem baj marad az N méret,az kb. 1000mm-es iparvasútnak "elmegy".

A lényeg nekem meg a csajoknak(Bogi+Karolina) tetsszen.Fő a játék öröme.
Nagyon szeretnénk már fásítani,de amíg az iparvasút nem készül el addig még várni kell.Bár ma is 3-4 fenyő "valahogy" felkerült a dombra...Türelmetlen manóskák keze munkája.

Holnap ragasztjuk le Bogi ágyneműtartós picike terepasztalának ágyazatos sínjeit...

Üdv:Miki
(#12305) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12303) Válasz Jan 4, 2013
Tessék mán kigyelmes Úr megnézni mihamarabb...Mert én itten nagyon kíváncsian várom ám a választ!!!!!
Még nincsen olyan késő...egy kis vasútmodell kereséshez...
Az asszonyom is mindig értékeli ha rám jön este a pakolászás...

Üdv:Miki
(#12308) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12305) Válasz Jan 4, 2013
Csakhát ahhoz tudnom kellene hol keressem , mert az még a korábbi terepasztalomról maradt a dobozban (jobb idökre).
(#12309) Mk48 2024 válasza masTTertape hozzászólására (#12294) Válasz Jan 4, 2013
Bocs, hogy ilyent kérdezek, de mi is az az órássikatyú?
(#12311) róbertke válasza Mk48 2024 hozzászólására (#12309) Válasz Jan 5, 2013
(#12312) bcs szgab válasza DZolTTán hozzászólására (#12296) Válasz Jan 5, 2013
Ez elég jól néz ki, viszont a kolléga kihagyta a lejtést a fordítókorong-árokból. Szerintem nyugodtan csinálhatod 6 mm-es MDF-lapból is és nem kell ragasztgatnod. A Linzbauer-féle könyvben benne van a fordítókorong metszete, ha kell beszkennelem és felteszem ide. (Mondjuk abban is olyan híd van ahol a kerék belül van.)
(#12313) DZolTTán válasza bcs szgab hozzászólására (#12312) Válasz Jan 5, 2013
Erre én is gondoltam, hogy az alsó lemez valami más, erősebb anyag lenne, ennek a külső éle úgysem kritikus, nem illeszkedik máshoz, szóval dekopír fűrésszel is vágható. Viszont ennek a tetejére 1 réteg 2mm-es sztirol csak kéne, hogy legyen mihez igazítani az oldalfal függűleges csíkját. Megköszönöm, ha felteszed, minden plusz infó jól jöhet
(#12314) kaTTonai válasza etwg hozzászólására (#12308) Válasz Jan 5, 2013
Szia!

Tessék szíves lenni hamar hamar megkeresgélni....

Ha az előző asztalról való és nem használod,én nagyon nagyon örülnék ilyen vagonoknak.Főleg ha van belőle sok sok db...
Akár cserélhetünk is,hátha tudok valami TT motyót küldeni neked cserébe...

Várom nagyon kigyelmed válaszát...

Üdv:Miki
(#12315) kaTTonai válasza róbertke hozzászólására (#12311) Válasz Jan 5, 2013
Húúú nagyon jó "Alap csipeszt" találtam az oldalukon...Nem jár valaki arra?Esetleg van ilyen valakinek?Ünnepek alatt az enyémet leejtettem és a hegye megsérült....Nagyon kéne egy új.Jónak tűnik,de nem tudom jó erős-e,vagy valami gagyi?Itt sötét Zalában csak barkácsáruházas kézzel meghajtható vackokat találtam...
Ha valaki jár arra és megítélése szerint jól használható a modellezéshez venne nekem 2 db-t?El kéne nekem postázni,persze elküldöm az árát előre.

Üdv:Miki
(#12316) bcs szgab válasza DZolTTán hozzászólására (#12313) Válasz Jan 5, 2013
Na akkor a képek:

img053.jpg

img054.jpg
 
(#12317) etwg válasza bcs szgab hozzászólására (#12312) Válasz Jan 5, 2013
Valoban az egésznek az a legnagyobb baja (inkább csak esztétikus), hogy a kolléga nem igen foglalkozott a forditokorongokkal, azok belvilágával.
Ez olyan, mint amikor az ember mozdonyt akar épiteni, de igazit még nem látott, igy kitalál egyet (mert az állomás 2 utcával messzebb van )
Az ilyen konstrukciokhoz tartoznak bizonyos szabályok, bizonyos elvek, amiket illik betartani - ugyanennyi energiával egy élethü modellt is lehet épiteni, és akkor mindenki valoban megcsodálhatná a kész modellt és a befektetett energiát.
A látott konstrukción két különbözö forditokorong konstrukcio keverékét lehet látni, ezért neked hiányzik a lejtés, nekem meg a külsö alátámasztás.
Létezik mind a két fajta dolog, csak nem egyszerre!
Nem lett volna egyszerübb elökotorni egy valos forditokorong rajzát, és az alapján megszerkeszteni a modellt (ha már a fütöház messze van...)

Szoval érdemes néha egy ilyen épités elött elgondolkodni, hogy mit is akarunk, és ne az épités örömmámorában gyönyörü marhaságot csináljunk.
Azt is lehet, de akkor inkább igy:


Sugárhajtásu hajtásu drezina.....a sietös PFT-nek.


D3rocket2.JPG
 
(#12318) etwg válasza kaTTonai hozzászólására (#12314) Válasz Jan 5, 2013
Most nagyon dühös vagyok, mert tegnap éjjel a nagy keresés (meg a joakarás ) jegyében lepottyantottam egy dobozt, benne vagy 4 fehérfém modellel, kettö nem élte tul a szabadesést, 2-t meg hajnali 2 oráig ragaszgattam. Még ma is lesz ennek folytatása.


(#12319) bcs szgab válasza etwg hozzászólására (#12317) Válasz Jan 5, 2013
Rocket Amúgy lehet hogy a cseh fordítókorongok pont olyanok mint amilyet a jóember készített ?? Ezt sem zárom ki.
(#12320) etwg válasza róbertke hozzászólására (#12311) Válasz Jan 5, 2013
Hogy ennek a magyar nevét ki találta ki....... ???

Az biztos, hogy a nagyérdemü 98%-nak fogalma sincs, hogy mi az a sikattyu, ha nem látja.
Lapozás       35/435    
Frissek
  2024. Szept, 19. Csü
19:52:14
  Jelenleg 7 fő olvassa az oldalt
Hirdetés