Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       75/435    
(#15779) DinoTT hozzászólása Válasz Ápr 6, 2013
Ha valaki Roco TT kuplungot használna: Link
(#15786) FriTTz hozzászólása Válasz Ápr 7, 2013
Egy kérdésem lenne, nyilván van a gyártók (zeuke, bttb, rokal, roco, tillig, piko, stb) között minőségi különbség, ezt az árakból saccolom, de mi az amit nem szabad megvenni mert tényleg nem jó?
Nekem csak bttb van régről és pont ezért nem nagyon merek mást venni mert nem ismerem őket és annyi pénzem meg nincs, hogy kísérletezzek.
Biztos van pár típusnak gyári hibája, nem elég üzembiztos, nincs hozzá alkatrész, stb.
(#15789) kaTTonai válasza FriTTz hozzászólására (#15786) Válasz Ápr 7, 2013
Szia!

Roco talán a legjobb minőség,de a Tillig termékei is nagyon jók.

Nekem van Roco M62-sem ill. Tillig is...Mindekettő nagyon megbízható,a roco kidolgozottsága azért jobb...

Üdv:Miki
(#15790) TTzozo hozzászólása Válasz Ápr 7, 2013
Sziasztok!

A modulosok figyelmét kérném egy kicsit.
Összeírást készítek, hogy kinek mennyi modullábra van szüksége. Az árakról később tudok nyilatkozni.
Akit érint, kérem jelezzen felém minél előbb. Mail címem publikus.
Köszönöm!

További szép napot mindenkinek!

Üdv.:
L Zoli
(#15805) masTTertape válasza FriTTz hozzászólására (#15786) Válasz Ápr 7, 2013
A kérdésre lehet akadémikus választ is adni, meg körbe is lehet járni minden egyes gyártót. A Rokal-t kapásból ki is szedheted a listádból, mert az nem TT. Igaz, hogy 12 mm-es nyomtávra tervezték, de maga a méretarány inkább 1:100. Igazán egy külön gyűjtői cél, éppen ezért nem is keveredik a többi TT termékkel.
A többi felsoroltakon túl azért még legalább ugyanennyi gyártó van a piacon, mind jobbnál jobb modellekkel.
Összességében azt lehet mondani, hogy minden gyártónak vannak/voltak ballépései. Legyen az a belépő szintű, igencsak alacsony árfekvésű Piko, de lehet akár az árcetlik tekintetében high end Jago, ami a kivitelében pont nem az.
Bár nem a legnagyobb gyűjtemény, de azért pár modell megfordult a kezeim között, ezért érdemes szépen sorjában végigmenned a honlapomon felsorolt modellek között. Azokat biztosan megtalálod, amiket esetleg meg is tudnál/szeretnél venni.
Azt tudnod kell, hogy pl. egy korai Piko Taurus-t nem szabad összehasonlítani a legújabb Tillig, harmadik generációs Taurus-sal. (bár én megtettem, olvasható is az IH-ban. )
Mint ahogy nincs értelme párhuzamot vonni több bttb-s fejlesztésű modell és az új tilligek között. Több évtized, merőben más anyagok, stb. van ezek között.
Valahol egy ilyen gyűjtői megközelítésnek meg kell fogalmazódnia: mit is szeretnél? Olyan modelleket, amikkel hosszú éveken át tudsz játszani terepasztalon, megfelelően élethű-közeli vasútüzemet. Vagy olyanokat, amik a vitrinben jól mutatnak. Netán mindkettőt... Vagy talán csak olyanokat, amik a mai modellgyártás vívmányait tartalmazzák, egyfajta csodálatra méltó képződménye a kor finommechanikai tudásának, stb. Az első kritériumnak igen sok modell megfelel, ezek között bőséggel vannak régi, akár Bttb modellek. Ezek közül manapság már igen nehéz megbízhatót találni, vagy pontosabban a hazai beszerzési forrásoktól semmi esetre sem. Ha igazán szép és üzembiztos, de még megfizethető modellre vágysz, akkor bizony az e-bay-en kell körülnézni, vagy a tt-board-on. Vagy kinti börzéken.
Ha már a vitrinben megmutathatóság is szempont, akkor jöhetnek akár a korai Tillig-ek is, de képbe kerülhetnek a finomságok is: BeckmannTT, Jago, Jatt, Kittler, Kehrer, Pmt, MMS, MMC. Ezeknél az a közös jellemző, hogy az árcetlin alsó hangon is 300 euróhoz közeli számot találsz. Nem alkotok véleményt, de gondolom nem ezeket keresed...
És aztán persze ott vannak a megbízható és korszerű modellek.
Ha igazi napszámosra vágysz, akkor érdemes a 30-40 ezres kategóriában Roco, Tillig, Kühn mozdonyokat keresni, de akár 25-28 ezres Piko G1206-os, vagy a 290-es is szóba jöhet. Ezek meglepően jól sikerült gépek tőlük.
És nem ismételném magamat, de pár éve összefoglaltam ezeket a gondolatokat, amit ITT találsz. Ezen kéne azért pár bekezdésnyit korszerűsíteni, de az alapgondolatok elindításához bőven jó.
(#15810) FriTTz válasza masTTertape hozzászólására (#15805) Válasz Ápr 7, 2013
Köszönöm szépen, pontosan ilyen választ szerettem volna olvasni olyantól aki képben van!
Az imént bizniszeltem az ebay.de oldalon két gőzöst (br 56 és br 86) amely a leírás szerint vitrinféle modell lehetett újszerű állapotban, remélem a valóságban is az lesz ha hazahozza nekem a kapcsolat alkalmazottja!
(ha nem akkor viszem hozzád )
Elég sok Rokalt hirdetnek kint de akkor olyat nem is nézek, van még rengeteg zeuke is, ezzel az a bajom, hogy tényleg régi és talán nincs is hozzá alkatrész ha van valami baja.
Sok helyen láttam Piko Taurust, állítólag új, de gyanúsan olcsó (15.000 JMF), lehet azért mert rossz konstrukció?
Nekem valóban nem vitrinbe kell, hanem üzemelni ezért fontos, hogy a belseje bírja ha nem nézek oda és a kölök feltekeri a trafót maximumra!
Ez amúgy meg van neki tiltva csak feledékeny.
Gyűjtői szempontból a Magyar téma és a II. vh. körüli német érdekel mivel ehhez passzítom a terepasztal témáját is.
A cikket mindjárt el is olvasom.
(#15818) róbertke válasza FriTTz hozzászólására (#15810) Válasz Ápr 7, 2013
Korlátozd le a trafó kimenő teljesítményét egy ellenállással, vagy a tekerőjét egy csavarral a trafóházon ....
(#15819) FriTTz válasza róbertke hozzászólására (#15818) Válasz Ápr 7, 2013
Majd ha kész lesz a dominó imitációs vezérlő pult le lesz korlátozva elektronikusan, csak most a villamosmérnököm is elfoglalt!
Az fz1 csak egy ideiglenes megoldás.

Ha esetleg érdekel valakit:
A conrád féle állítómű hirtelen váltóállítását én egy sonyericsson telefontöltővel oldottam meg ami 7,6 voltot ad le és 600mA-t, szépen átviszi a váltót, akár kettőt is egyszerre közben még az ütközőbak világítását is viszi és, hogy ne vakítsanak benne a rizsszemizzók (ez volt itthon) sorba kötöttem őket így a fényük olyan mint a petróleum lámpáé (narancssárga).
(#15821) masTTertape válasza FriTTz hozzászólására (#15810) Válasz Ápr 7, 2013
Nem gyanús az!
Ugyanis az elmúlt évben volt pár nagyon akciós mozdony, ami itthon is 11 ezer ft körül volt újonnan!, tehát a most 15 ezerre kijövő euro ár nem becsapás.

A BR56/86-asoknál azért előfordulhat egy, a korukból fakadó típushiba, amit így, aukciós oldalon, a fotók alapján nem lehet látni. Viszont ha a német eladó újszerűnek írja, akkor az biztos jóval közelebb van a valósághoz, mint ha hasonló esetben egy itthoni vaterahuszár írná ugyanezt.
(#15823) lakasi hozzászólása Válasz Ápr 8, 2013
Nocsak-nocsak mit találtam: M30 MÁV az E-bay-n


Bővebben: Link
(#15830) csíkosháTTú válasza FriTTz hozzászólására (#15819) Válasz Ápr 8, 2013
Áramtakarékos ütközőbak Part 1:

bak1.jpg

bak2.jpg

bak3.jpg
 
(#15831) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15830) Válasz Ápr 8, 2013
Áarmtakarékos ütközőbak, Part 2:

bak4.jpg
 
(#15832) masTTertape válasza lakasi hozzászólására (#15823) Válasz Ápr 8, 2013
Érdekes, viszont a fotó pocsék és a kasztni sincs a helyén.
Viszont megtudtuk, hogy háziállat mentes lakásból származik, ahol még nem is cigiztek.
(#15834) sunocske válasza masTTertape hozzászólására (#15832) Válasz Ápr 8, 2013
Na várjál. Ezt most így miből?
(#15835) csíkosháTTú válasza sunocske hozzászólására (#15834) Válasz Ápr 8, 2013
Idézet:
„Nichtraucherhaushalt;
keine Haustiere”
Ezt írta a "kolléga".

Ha már van magyar "vatera-huszár", akkor ez a hírdető egy "Duetschen E-bay Korps" tag lehet. (Csak nem Rommel a parancsnokuk, mert ő becsületes ember volt...)
(#15836) Csupaszem60 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15830) Válasz Ápr 8, 2013
Szia!
A led és a hozzátartozók típusát meg lehet tudni?

TTibi
(#15837) sunocske válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15835) Válasz Ápr 8, 2013
És tényleg
(#15838) csíkosháTTú válasza Csupaszem60 hozzászólására (#15836) Válasz Ápr 8, 2013
Szia!
A LED egy teljesen mezei 3mm-es sárga LED, pl. az OFF Fuggerth M41-ben is ilyenek voltak korábban.
A védő dióda tipusa: 1N4148, az előtét ellenállás: 1kiloOhm.
Ha így kötöd össze őket, akkor a képen látható módon kell egyenárammal megtáplálni, 8-16V közötti értéken. Ha 16V váltófeszről hajtod meg, akkor mindegy a polaritás.

bak1_2.jpg
 
(#15839) wolfchild válasza lakasi hozzászólására (#15823) Válasz Ápr 8, 2013
Ha a termékkel nincs is gond akkor némi probléma akad az eladóval. Ugyanis nincs Paypal fizetési lehetőség, így ha az aktuális áron sikerülne leütni (4.94 EUR), akkor ha magyar bankból utalod el ez a hatalmas összeget az kb +20 EUR, meg nem is szállít hozzánk
(#15840) masTTertape válasza wolfchild hozzászólására (#15839) Válasz Ápr 8, 2013
Ha neked 20 eurót von le a bankod egy külföldi átutalásnál, akkor azonnal mondd fel a folyószámládat, küldd rájuk a Feláldozhatókat és szántsák be rögvest, mint anno Publius Cornelius Scipio Aemilianus Africanus Minor a legyőzött Karthágót.

Nekem a K&H 3 eurós költséget számol fel, ha az euró számlámról utalok át.
(#15841) csíkosháTTú válasza wolfchild hozzászólására (#15839) Válasz Ápr 8, 2013
Idézet:
„... akkor ha magyar bankból utalod el ez a hatalmas összeget az kb +20 EUR. ...”

Bin Laden utódait ráhívni erre a bankra!
Ne röhögtess, nekem cca. 5Euro az utalás, és csak forint számlám van (Pátria Takarékszövetkezet).

(Amúgy tanult kollégámnak igaza van, olcsóbb is lehet az Euro utalás, még 3Euro alatt is van, csak ugye egy Euro-ban vezetett számla díja meg nem egészen ugyanaz, mint egy forint számláé, így éves szinten nézve nekem kb. ugyannyi, pedig generálok rendesen nemzetközi forgalmat.)

De eltértünk a témától, az a "MÁV" M30, egy siralom! nem lennék meglepve, ha az eladó mögött egy hazai sufnituning művész húzódna meg.
(#15842) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#15840) Válasz Ápr 8, 2013
Ha euro számlárol utalsz, és IBAN szám van a másik oldalon.
Ha nincs IBAN számod, akkor egyböl + 10 Euro, és ami még rosszabb, azt gyakran a cimzett számlájából vonják le - azaz te nem is tudod, de biztos, hogy a cimzett soha többé nem fog neked eladni semmit ilyen modon.

(#15843) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#15842) Válasz Ápr 8, 2013
Azt nem tudom, hogy Osztrákiában hogy van, de szoktam kapni Euroban, külföldről pénzt, a kiszállított termékek fejében. Ennek a fogadása az én bankomnál cca. 2000Ft, utalásonként. Ez egy komolyabb szállítás esetén nem oszt, nem szoroz, de egyetlen hangdekóder kifizetésénél azért emlgettem bankrendszer kitalálójának összes felmenőjét, hetedíziglen...
(#15844) wolfchild válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15841) Válasz Ápr 8, 2013
Ja, csak rossz helyre nyomtam ez igazából masTTertape-#15840-asára válasz, elnézést csíkosháTTú

Akkor tessék, értékeld ki ezt

Közel 25 EUR -t utaltam, és 2x közel 10 EUR-t vontak le, igaz az egyiket USD-ben.

(Hozzáteszem, hogy az EUR-t és az USD-t is a bankom váltotta, így persze még szarabbul jártam.)

Egyébként meg Ebay-en csak olyantól érdemes venni akinek van PayPal-ja, mert ott az Ebay is láthatja a tranzakciót, így ha esetleg a "Buyer Protection" kell fordulnod, akkor tudják garantálni a money-back-et, míg utalásnál nem, vagy a túloldali jóképű, minden szir-szarra hivatkozva megpróbál kevesebbet visszaküldeni.

Persze a "Buyer protection" sem csak "úgy" megy, nem árt egy 100%-os profil, pl. mit az enyém


Képernyőfo...png

Képernyőfo...png
 
(#15845) wolfchild válasza etwg hozzászólására (#15842) Válasz Ápr 8, 2013
Avval az a helyzet, hogy az eladó kiköti, hogy minden banki költséget át KELL vállalnod, mert addig nem jön meg a csomagod.

A történet ugyanis így néz ki:

1. nézelődsz
2. licitálsz
3. nyersz
4. fizetsz
5. vársz
6. talán örülsz, talán nem

Ha mondjuk a 4-es pont kimarad vagy csak részben teljesül, a "Friccek", de nem csak ők, nem küldenek semmit.
(#15846) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15843) Válasz Ápr 8, 2013
Ez ellen csak két modon lehet védekezni:
vagy megadod az IBAN számodat (a banknak kutya kötelessége ezt megadni - nekem már a bankkártyámon is rajta van) vagy bemész a bankba egy nájlonszatyorba tett, felhuzott orosz vekkerrel, hogy otthagyod nekik, ha azonnal nem utalják vissza a költségeiket. Az utobbi jobbára azonnal hatásos.

(#15847) wolfchild válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15843) Válasz Ápr 8, 2013
Csinálj Paypal Bussiness szla-t, mert az ingyenes, és a honlapot meg alakítsd át, hogy lehessen Paypallal fizetni, és kész.

Ha csak havonta 10x nem bukod el azt a 2 rugeszt, akkor az havi 20e HUF a zsebbe. (Ráadásul ugye nem is Magyarországon van, így pl, ha Paypalról fizetsz az Ebay-en akkor nem a bankszámládról húzzák majd le, hanem a Paypal-ról, így meg nem kell az árfolyammal *szarakodni.)

*remélem ez nem csúnya szó.
(#15848) etwg válasza wolfchild hozzászólására (#15845) Válasz Ápr 8, 2013
Ezt nem kötheted ki SEPA (euros) átutalás esetén, máskor meg megvág a bank, mert hát föleg keresni akarnak az átutaláson.


(#15849) wolfchild válasza etwg hozzászólására (#15848) Válasz Ápr 8, 2013
De eladóként még az Ebay-en a fizetési feltételekhez beírhatod, hogy a banki költségeket a vevőnek kell állnia, mert ha valamit eladsz 100-EUR-ért, de csak 90 EUR érkezik meg a költségek miatt, akkor a Buyer protection az eladónak fog igazat adni, és vagy utalnod kell a maradékot, vagy kapsz egy nagy negatívot, és a pénzt visszakapod, mínusz az oda-vissza utalás díja. (Mert ekkor az eladó már nem lesz jó fej).

Minden devizautalásnál ott a pipa, hogy én mint utaló szeretnék megfizetni mindnért
(#15850) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#15846) Válasz Ápr 8, 2013
Te Kolléga!
Gondolod, hogy nekem nincs IBAN számom???

Van. Csak Magyarország még nem tagja az Euro zónának.
(#15851) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15850) Válasz Ápr 8, 2013
Azt tudom, de azt nem, hogy van euro számlád vagy nincs, mert az elöbbire nem kellene a banknak bevasalni a 2000Ft-t.
(#15852) wolfchild válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15850) Válasz Ápr 8, 2013
Kolléga, ha így horogra akadtál !

A CSM200-nak melyik végére megy a táp, a jumperesre vagy a másikra? Mert a ki/be feliratot valahogy sehol sem találom a dobozon

Köszi előre is
(#15853) etwg válasza wolfchild hozzászólására (#15849) Válasz Ápr 8, 2013
Ez mind jó és szép, csakhát egyik fél sem tud az ilyen rejtett költségekröl, igy igen nehéz az ilyesmit elöre lebeszélni. Már olyan is volt (és akkor szüntettem be a kereskedelmi kapcsolataimat Svájccal), hogy a költségek jo egy honap mulva jelentek meg.
A svájci ismerösomnek a bankja irásban adta, hogy az átutalás ingyenes, az én bankom meg késöbb irásban mutogatta, hogy bizony a svájci utalásokat extra kiadásokkal dolgozzák fel.
Igazságot nem lehetett tenni, igy abbahagytam.

A legnagyobb vicc az volt amikor egyszer én fizettem valamit tul 7,50 Euroval.
Az eladó (könyvesbolt) volt olyan rendes, és visszaküldte a 7,50-et amire a bankom rajtam bevasalt még 2,50 Eurot, mert hát ugye az átutalás dija 10 Euro - a svájciak meg csak 7,50-t küldtek.
Igy 7,50 kapott euro helyett még nekem kellett 2,50-et fizetni.
(#15854) wolfchild válasza etwg hozzászólására (#15853) Válasz Ápr 8, 2013
Made in Hungary! No Comment, és épp ezért PayPal, Paypal, Paypal...
(#15855) etwg válasza wolfchild hozzászólására (#15854) Válasz Ápr 8, 2013
Már sok éve én is azt használom......
(#15856) wolfchild hozzászólása Válasz Ápr 8, 2013
De hogy a fórumhoz visszakanyarodjak, valakinek nincs tippje erre a SW-re, hogy honnan lehetne megszerezni?

Képernyőfo...png
 
(#15857) csíkosháTTú válasza wolfchild hozzászólására (#15852) Válasz Ápr 8, 2013
A jumperes a kimenet! Vagyis ide az erősítőt kell csatlakoztatni. A "túlsó vége" a trafó! (Eredetileg volt rajta felirat, csdak úgy látszik, már amortizálódoTT róla...
(#15858) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#15851) Válasz Ápr 8, 2013
De bevaslaja... Akár IBAN, akár nem... Majd mesélek legközelebb.
(#15859) wolfchild válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15857) Válasz Ápr 8, 2013
Köszönöm, MesTTer!

Biztos vagyok benne, hogy volt rajta, de ez egy used, mégpedig ahogy elnézem erősen used darab, mert nyomokban hasonlít a honlapon lévőre

DSC01069.JPG

DSC01072.JPG
 
(#15860) csíkosháTTú válasza wolfchild hozzászólására (#15854) Válasz Ápr 8, 2013
És, ha most azt írom, hogy az említett ügylet az bizony "Made in NEM Hungary"...
(#15861) csíkosháTTú válasza wolfchild hozzászólására (#15859) Válasz Ápr 8, 2013
Bocsánat, de hidd el, hogy a legkritikusabb része egy ilyen elektronikának a doboz... A Te darabod eladása óta már csak az a doboz van, ami a honlapomon is látszik. (Egy darabig...)
(#15862) wolfchild válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15861) Válasz Ápr 8, 2013
Nehogy már Te kérj bocsánatot. Sőt kimondottan rendes dolog tőled, hogy félig on-line supportot adsz a second hand termékekre is.

Én köszönöm, hogy segítesz.
(#15863) wolfchild válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15860) Válasz Ápr 8, 2013
Nah itt egy kicsit lemaradtam a többszörös válaszok miatt, úgyhogy részemről:

syntax error
(#15864) masTTertape válasza wolfchild hozzászólására (#15844) Válasz Ápr 8, 2013
Hát én nem tudom, hogy ez milyen bank és milyen fszla szerződésed van.
Nekem, mióta külföldi vásárlással foglalkozom, mindvégig a K&H-nál bankoltam. Direkt csináltattam egy euro számlát és amíg papír alapon adtam le az átutalást, addig 3-5 euro volt az utalás díja. Az e-banking bevezetése óta (és mióta a bank is használhatóvá tette e felületét) 3 euro minden utalás.
Az számomra sose volt kérdés, hogy van-e IBAN szám. Nekem ez az lapértelmezés. Ha nincs, akkor kisajtolom az eladóból, de az esetek 99%-ban automatikusan megadja. Vagy az ebay profiljában, vagy már a válasz levelében. Sajnos, ha téves az IBAN, akkor a bank korrigál, de rátesz plusz 2 eurot. De ez sem fordul elő sokszor. Az utalásnál van egy olyan sor, hogy a további banki költséget a címzett vállalja. Ez valamilyen sla, vagy milyen kód. EU-n belül ezzel semmi gond nincs. Más országoknál egyfajta "levelezési" költségként merülhet fel, amit erre terhelnek. De ilyen sem volt még sose. Még a hong-kongi vásárlásoknál sem.
A bank elmondása szerint, ahol van IBAN és SWIFT/BIC kód, ott minden rendben mehet, extra költség nincs.

A PayPal okés, de ha ft számláról vonják, akkor a bank napi valuta eladási árfolyamán számolják, ami a legmagasabb kurzust jelenti. A tétel nagyságától függ, hogy ez megéri-e az utalás költsége nélkül.
Viszont euro számlára bármikor berakhatsz olyan eurot, amit olcsóbban szerzel be vagy hivatalos váltónál (Northline, vagy arab a keletinél ) és beleszámolod az utalás költségét és a havi másfél euros csomagdíjat.
Minden a vásárlások rendszerességétől és az egyes tételek nagyságától függ.
(#15865) FriTTz hozzászólása Válasz Ápr 8, 2013
Stét, kéne egy bankos fórum is!
(#15873) lakasi válasza csíkosháTTú hozzászólására (#15841) Válasz Ápr 9, 2013
Jól beleszaladtatok ebbe a bankos témába. Nem baj, ezt is ki lehet beszélni, lehet tanulni belőle.
Az M30 megjelenését az E-bay-n nem az ára, vagy állapota miatt hoztam ide, hanem maga a tény volt számomra érdekes, hogy a német börzén akadt valakinek átalakított/magyarított V36 modellje.
A banki témára visszatérve: évek óta vásárolok modelleket az E-bay-n, kétségtelenül jelentős plusz költség, ha az eladó nem fogadja a vételárat a PayPal rendszerben. Bankja válogatja, hogy a tranzakcióért mennyit van képük elkérni. (Már csak ezért is jó lenne már az euro nálunk is). A PayPal megbízható, egyre inkább elterjedt az egész világon.
A vételi költségeket illetően nekem legalább ekkora problémát jelent a postaköltség, ami igen széles szórást mutat. Sima Deutsche Post Brief 5-8 euro, DHL, Hermes és társai már néha 40 euro. Néha keményen alkudnom kell, hogy ne a legdrágábbhoz ragaszkodjon az eladó. Persze tudom a szolgáltatás minősége/megbízhatósága is szempont. De pl egy 30-50 eurós vételárra ne tegyen rá hasonló nagyságrendű postaköltséget. Nekem az idők folyamán – általában 100 eurós vételárig vásárolok az E-bay-n - a DP Brief Einschreiben (max 8-10 euro Mo-ra) eddig bevált. A mi modelljeink pedig a vonatkozó súlyhatárba beleférnek. Más a helyzet ha nagyobb értékű, vagy sürgős szállításról van szó.
(#15884) GABA TT válasza jvnd hozzászólására (#8905) Válasz Ápr 9, 2013


A sín végeket egymással ellentétben 5 mm hosszban el köszörülni lapolás szerűen. A sínszálakt össze illesztve az egyik ki egészíti a másikból hiányzót . Biztosan nem fog döccenni és bőven hagy mozgást a diletációnak.
(#15892) masTTertape válasza masTTertape hozzászólására (#15864) Válasz Ápr 10, 2013
Javítom magamat: a K&H az utalásért nem 3 eurót, hanem most már 4,20-at számol fel. Valamikor a közelmúltban változott, de érdekes módon nem tájékoztatott erről. Mindig elgondolkodom az ilyen "egyoldalú szerződés módosításon". Ha fordított esetben én, mint ügyfél változtatnék ilyen mértékben bármin, akkor kapásból leszednék rólam a keresztvizet. Nna de ez már teljesen OFF téma...
(#15893) jvnd válasza GABA TT hozzászólására (#15884) Válasz Ápr 10, 2013
Szia, a megoldás jó, csak ahol szakaszolni kell ott nem teljes. (vagy nehézkesen kivitelezhető)
(#15913) GABA TT válasza jvnd hozzászólására (#15893) Válasz Ápr 10, 2013
Valamilyen gumipasztával kéne kitölteni, kötés után pengével ki igazítani.
Lapozás       75/435    
Frissek
  2024. Szept, 20. Pé
22:20:24
  Jelenleg 23 fő olvassa az oldalt
Hirdetés