Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » [OFF] Pihenő vasutasok
[OFF] Pihenő vasutasok
Témaindító: Topi, idő: Jún 28, 2010
Témakörök:

Lapozás       45/84    
(#17819) FriTTz hozzászólása Válasz Jún 8, 2013
Egy kis egy házi dolog!

meg váltó.jpg
 
(#18358) Tapti hozzászólása Válasz Jún 21, 2013
Magán vasút Kambodzsában.

Kíváncsi lennék, ha jön az igazi szembe, milyen gyorsan kapkodják szét?
(#18360) Tapti hozzászólása Válasz Jún 21, 2013
Bamboo train.

Ezen a videón láthatjuk a a járműtelepet és egy fordítókorongot is!
(#18373) FriTTz válasza Tapti hozzászólására (#18360) Válasz Jún 21, 2013

Egész jó tempót mentek, jó volt a kuplung is!
(#18375) etwg válasza Tapti hozzászólására (#18358) Válasz Jún 21, 2013
Ketten 10 perc alatt szedik szét, de ennyire nem kell kapkodni, a vonat, ha jár, akkor is csak hetente 2szer jön.

Kambodzsa



(#18389) Csukló válasza Tapti hozzászólására (#18360) Válasz Jún 21, 2013
Ne ehhez mit szólna az NKH Pesten??
(#18467) reszelozsir válasza Csukló hozzászólására (#18389) Válasz Jún 24, 2013
Beszántaná az egészet és meghintené sóval. Persze csak a nyilvános akasztások után...
(#18496) etwg válasza FriTTz hozzászólására (#18493) Válasz Jún 24, 2013
Én személy szerint a haladás pártján vagyok, de kimondottam utálom, amikor visszaélnek a technika adta lehetöségekkel. A legujabb irodámban a fali villanykapcsoloban egy mikroprocesszor, meg fél marék alkatrész végzi el ezt a komoly feladatot.... Eddig nem sikerült kideriteni, hogy vajjon miért ( azon kivül, hogy vagy 5x annyiba kerül, és eddig egyik sem élt tul egyetlen villanykörtét sem. Igy itt, ha durran az izzo, nem kisautomatához kell futni, hanem a villanyszerelöhöz, hogy cserélje már ki a kapcsolot is...... )
(#18498) etwg válasza reszelozsir hozzászólására (#18467) Válasz Jún 24, 2013
Ezt már ott is kiprobálták, so helyett aknákkal szórták be az ország jelentös részét ( még ma sem ajánlatos 5 méternél messzebb menni a sinektöl.). Végül mégis az aknaszorokat menesztették, s nem azokat, akiknek az aknákat szánták.

(#18499) cs.csaby válasza Tapti hozzászólására (#18360) Válasz Jún 24, 2013
Vadi új poly-V szíj? Nem ...-oznak, úgy látom fogyó eszköz

Ejnye!
Frankye
(#18502) Frankye válasza etwg hozzászólására (#18496) Válasz Jún 25, 2013
Ez az ún. időzített tönkremenetel. A fogyasztói társadalom tipikus példája, mert az arról szól, hogy ne használj sokáig semmit, hanem mindig vegyél újabbat. Egy mikroprocesszoros rendszert - márpedig manapság miben nincs egy "széttaposott pók" uC - a legegyszerűbb úgy programozni, hogy az első használatba vételkor indítson el egy időzítőt, amely a saját, belső memóriájában számolja az üzembe helyezésétől eltelt időt, majd az előre beállított érték elérésekor - például - az 5 V-os egyenáramú rendszerére kapcsolja rá a 230 V-os váltóáramú hálózati feszültséget! És hogy ez nem "utópia", avagy "jól fejlett üldözési mánia" (vagy nem CSAK az), arra mi sem jobb példa, mint hogy plusz pénzért vásárolhatsz további garancia időt! (Szerintem ez a világ legnagyobb átverése...) Mit is csinálnak, ha további garancia-időt veszel? Rácsatlakoznak a uC-re, átírják a programban a figyelt időt, és máris kész. Ha az alap garancia mondjuk egy év, akkor az időzítés - hogy ne legyen annyira feltűnő - egy év és 10 nap után jár le. Ha veszel további egy év garanciát, akkor az időzítést átírják 2 év 21 napra (példának okáért), és kész. Letelik az idő, a uC öngyilkos lesz, Te meg veheted az új készüléket!
Na, ez a világ legnagyobb szélhámossága, de - érthető okokból - erről minden érintett mélyen hallgat, hisz' neki is élnie kell valamiből. Mondjuk a mi pénzünkből!

Elnézést mindenkitől az OFF kitérőért, és a paranoid gondolatokért!
(#18506) etwg válasza Frankye hozzászólására (#18502) Válasz Jún 25, 2013
Azért nem egészen van mindig igy a dolog, mégha sokan szeretnék is, és vannak ilyen nyomások, hogy igy legyen. Sajnos probléma komolyabb megközelitésekor kiderül, hogy egy kmolyabb szerkezetet, ha igy akarnak megcsinálni, akkor még drágább lesz és még több fejlesztést igényel, amire rendszerint elzárodnak a pénzcsapok... Az ö malmukra sokkal egyszerübb jelenségek hajtják a vizet, mint pl. az általános fejlödés, pl. hol kapsz manapság egy <2GB -s SD kártyát, igy minden berendezés, ami ilyent igényel manapság már muzeumba valo, beleértve az alig 3 éves luxuskocsimat, amibe ma már nem kapok USB 2.0 pendrivet, vagy 2 GB SD kártyát igy már csak CD-röl élvezhetem a zenét.
(#18510) Frankye válasza etwg hozzászólására (#18506) Válasz Jún 25, 2013
Az elektronikai megvalósíthatóságában otthon vagyok, tehát hidd el, hogy gyakorlatilag fillérekből - és ezt értsd a legszigorúbban szó szerint! - kivitelezhető egy ilyen megoldás, hogy "öngyilkos" legyen a vezérlő. Ha valaki megtámogat a pénzzel, be is bizonyítom.
A mikrochipek programozása (átprogramozása) pedig a világ egyik legegyszerűbb dolga, ha már megvan a program is, a céláramkör is... Ha egy percig tart mindenestül, már sokat is mondtam...
No de ne OFF-oljuk szét a topicot, folytassuk inkább itt.
(#18512) etwg válasza Frankye hozzászólására (#18510) Válasz Jún 25, 2013
Én is elektronikai világban töltöttem az egész életem. S hidd el, ha ilyet beleraksz a szerkezetbe vagy a programmba, már a gyár kapujában fognak rád várni az "illetékesek". Ezért lesz bonyolult az egyszerü kérdés is....

(#18513) csíkosháTTú válasza Frankye hozzászólására (#18510) Válasz Jún 25, 2013
Egy utolsó OFF a témához:
Frankye!
A PIC-ekbe, vagy ATMEL procikba épített flash memóriák (meg minden FLASH alapú memória, SD, USB-k stb.) átírhatóságának száma véges. Ugyanúgy van egy élettartamuk, mint egy HDD-nek, vagy optikai meghajtónak.
(#18514) Frankye válasza csíkosháTTú hozzászólására (#18513) Válasz Jún 25, 2013
Tényleg fejezzük ezt, itt, be, mert nagyon OFF lett. Ha gondoljátok, beszélgethetünk még róla, de akkor inkább az OFF-topicban folytassuk.
(#18519) róbertke válasza Frankye hozzászólására (#18514) Válasz Jún 25, 2013
Szívesen olvasok én is ilyeneket, ugyanis három hónappal a gari lejárta után szó szerint meghülyült a barátnőm mosogatógépe ... Hol is van az az OFF Topic???
(#18522) etwg hozzászólása Válasz Jún 25, 2013
Folytatás:

Egyet nem szabad, hogy programozva legyen az élettartam (azaz nem irhatsz a programba egy orát ami az idöt számolja). Minden más viszont megengedett, azaz használhatsz kifuto alkatrészeket, rossz designet stb. ami még bizonyithato is ( pl. Az egyik legelterjedtebb lapos TV-ben a teljesitményfokozatot valoszinü kinai dzsungel majmai tervezték, elsö látásra is bizonyithato a tervezési hiba, csak éppen nem mész vele semmire). Egy igy megépitett készülék aligha éri meg a garancia végét, csak nem tudsz ellene semmit sem tenni, mert nem tudod az ellenkezöjét bizonyitani.
Sokkal inkább az a tipikus eset, hogy gyártonak egyszerüen nincs ideje ilyen dolgokkal foglalkozni, és teljesen a véletlenen mulik milyen egyik másik dolog élettartama. Ehhez jön a technika tulfütött fejlödése, igy nem gond egy 50-60 éves készülékbe egy mai alkatrészt beilleszteni, a maiakba gyakran már a gyárto is képtelen eredeti alkatrészt szállitani a garancia folyamán - mást meg nem lehet berakni méretei vagy tulajdonságai miatt. Lásd a korábbi példám: a kocsim most lesz 3 éves (garanciás), de már csak az ocskapiacon lehet pl <2GB SD kártyát venni, a gyár sem tud szállitani.
(#18525) masTTertape válasza róbertke hozzászólására (#18519) Válasz Jún 25, 2013
Szerintem nem rossz a téma, sőt érdemes is róla beszélni, de az az érzésem, hogy jó magyar szokás szerint ez is csupán a zuhany alól megváltott világ hatását keltené, azaz semmit.
Még szó nem volt a kódolt "önmegsemmisítésről", amikor - még az elmúlt században - a technikumban okított az anyagismeret tanárom és poszt kamasz fejjel is leesett az állunk, amikor elővezette, hogy bizony az elektronikában használatos anyagok többsége már molekuláris szinten úgy van "hekkelve", hogy három év után kötelező neki elromlania.
Ezek után már tényleg nem csodálkozom a programozott időzítéseken.
(#18527) FriTTz válasza masTTertape hozzászólására (#18525) Válasz Jún 25, 2013
Pl a mobiltelefonpiac?
Minden hamar elromlik, még az akksi is.
Bár ellenpéldának ott az egyik motorom ami "gyári frissités" után jobb lett anyagminőség és tartósság szempontjából!
Az első széria gyermekbetegségeit hatásosan áttervezték és jobb lett! (szerencsére)
(#18529) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#18525) Válasz Jún 25, 2013
Ha ez igy volna (amugy a témát már átvittem az OFF rovatba), akkor ma aligha müködnének a 20-30 éves TV-k, rádiok, porszivok, mixerek, Zeuke modellek, meg mittudom még mik. Szoval nem igen kell ilyen mitoszokat gyártani, egyik másik gyártonak sikerül akaratlanul is kacatot összehozni.
(#18532) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#18525) Válasz Jún 25, 2013
OFF Már vagy közel harminc évet leszolgált nálunk a Саратов hűtőgép, amikor nagybátyám meglátogatott minket. Kérdezte is szüleimet, hogy traktort tartunk a konyhában? Apám megmutatta neki az öreg verdát. -Mióta megy ez így?-kérdezte nagybátyám. -Vásárlása óta!-volt a válasz. Nosza megfordíttatta velünk, és rámutatott a motorra: -Annak a tartóbaknak fordítva kell állnia! -közölte, s tíz perc alatt megszereltette velünk. Eltelt immár tíz év, és a drága orosz hűtőszekrény azóta is hibátlanul és csöndben végzi mindennapi dolgát ... ON
(#18535) FriTTz válasza etwg hozzászólására (#18522) Válasz Jún 25, 2013
Én is így jártam, csak laptoppal, mivel már kb 7 éves nem lehet hozzá kapni RAM-ot bővítéshez csak nagyon drágán mivel alig van már belőle ha még van egyáltalán!
Persze lehet, hogy más típus is jó bele csak mi nem értünk hozzá annyira, hogy el tudjuk dönteni.
(#18545) róbertke hozzászólása Válasz Jún 26, 2013
(#18547) róbertke válasza etwg hozzászólására (#18375) Válasz Jún 26, 2013
Milyen gép szerepel a felvételen, csak nem ez is Chapelon??
(#18549) etwg válasza róbertke hozzászólására (#18547) Válasz Jún 26, 2013
Majdnem. Egy eredeti francia gözös, valoszinü, hogy Chapelon tervei alapján készült, de az egykori Indokinában százaival voltak ilyen mozdonyok, majd a helyben gyártott utodaik ( föleg Vietnamban sokat gyártottak).
(#18756) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Júl 3, 2013
Itt, ezen a linken
találtam ezt a képet.
Szerintem a kép leírásában van egy tévedés, ha nem tévedek...

körút.jpg
 
(#18763) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#18756) Válasz Júl 3, 2013
1) M47 és M44 húzza-vonja;
2) Transzformátor
(#18860) Csukló válasza csíkosháTTú hozzászólására (#18756) Válasz Júl 6, 2013
Azt tudjátok hogy a mozdonyon a szabályok miatt volt egy villamos vezető is
(#18862) róbertke válasza Csukló hozzászólására (#18860) Válasz Júl 6, 2013
Most már igen ....
(#18881) Frankye válasza Csukló hozzászólására (#18860) Válasz Júl 6, 2013
Csak nem Te?
(#18922) Csukló válasza Frankye hozzászólására (#18881) Válasz Júl 7, 2013
Sajnos én még akkor a csattogós lepkét tologattam...

De hasonló szitum nekem is volt, hogy "pilóta" voltam, amikor Szépilona KSZ be vittünk aláverőgépet és a PFT-s TVG húzta.....
(#19121) sunocske válasza Csukló hozzászólására (#18922) Válasz Júl 11, 2013
Idézet:
„Sajnos én még akkor a csattogós lepkét tologattam...”

Biztos vagy benne? Ismerem a fénykép készítőjét (Csanádi Sándor) és az eredeti forrást is (Railfaneurope, azaz ex-ERS, azaz ex-Mercurio-szerver), az alapján a kép 1997. március 10-én készült.

Egyébként meg van egy párja is a képnek, azon a Dácsia egymagában látható.
(#19649) etwg hozzászólása Válasz Júl 23, 2013
Egy szomoru hirem van. Manfred Regner ur, az europai valodi gözmodellek atyja a hétvégén eltávozott közülünk, s ráadásul valoszinü, hogy én vagyok az utolso, aki nemrégen nála filmeztem.
Épp most készült el a 35 éves gyárárol a filmecske, amit sajnos már nem láthat. Béke poraira.


Regner
(#19667) piltdownman hozzászólása Válasz Júl 23, 2013
Hogy kell kék betűkkel írni az apró betű jelöléséshez?
Kösz. előre is.
(#19670) Frankye válasza piltdownman hozzászólására (#19667) Válasz Júl 23, 2013
Kék betű? Olyat nem használunk. Az OFF-topic (topicba nem illő) hozzászólásokat a kapcsos zárójelek közé (ilyen: [ és ]) írt "off" és "/off" feliratok közé (idézőjelek nélkül!) kell írni.
(#19721) piltdownman válasza Frankye hozzászólására (#19670) Válasz Júl 24, 2013
Pl. az ezen az oldalon lévő #18510-es hozzászólásod színére gondoltam.
(#19754) Frankye válasza piltdownman hozzászólására (#19721) Válasz Júl 24, 2013
Az nem kék, hanem szürke, de mindegy.
Kijavítottam, mert egy nyitó, és egy záró zárójel hiányzott. (Úgy nézd, mint a jelen téma címében, csak a [ és a ] előtt/után nem kell szóköz.
(#19837) piltdownman hozzászólása Válasz Júl 26, 2013
T.Moderátor,
tévedésből nem a „Kérdések és üzenetek a moderátoroknak „ topikba tettem fel a kérdést,elnézést.
Láthatólag sikerült,kösz.,ha gondolod,töröld.
(#19847) Frankye válasza piltdownman hozzászólására (#19837) Válasz Júl 26, 2013
Semmi gond, elfér itt is.
(#20007) Ghoost hozzászólása Válasz Júl 30, 2013
Talalatam egy ilyet, hatha nem latatok meg.
(#20009) etwg válasza Ghoost hozzászólására (#20007) Válasz Júl 30, 2013
Itt a video is:

Northlandz


(#20010) Frankye válasza Ghoost hozzászólására (#20007) Válasz Júl 30, 2013
Ahhoz képest, amit alkotott, a 16 év nem is olyan sok! (Vannak benne részletek, amelyek kifejezetten imponálóak, sőt, mondhatnám irigylésre méltóak. És persze a "gigantikus" méret sem alábecsülendő...
(#20261) Váltógyártó hozzászólása Válasz Aug 2, 2013
OFF
Aki jön Kecskemétre, az itt talál!
ON

CAM00200.jpg
 
(#20263) róbertke válasza Váltógyártó hozzászólására (#20261) Válasz Aug 2, 2013
Na és hol? Valamelyik hajtómű mellett állsz majd, vagy a hangárban? Esetleg te ülsz a MIG-21 fülkéjében???
(#20264) Váltógyártó válasza róbertke hozzászólására (#20263) Válasz Aug 2, 2013
A kollégáim mellett meg lehet találni!

CAM00201.jpg
 
(#20265) Fordítókorongos válasza Váltógyártó hozzászólására (#20261) Válasz Aug 2, 2013
Az nem egy rossz program!
Jó nyaralást,nézelődést,pihenést!
A Váltógyártásra visszatérve :
Van egy új videóm a váltógyártós "paraszt" sablonaimról!
Nézzétek:Egyszerű váltógyártó sablonok
Én pedig itt fogok nyaralni a jövő héten:

gárdony.jpg
 
(#20266) HOTotya válasza Váltógyártó hozzászólására (#20264) Válasz Aug 2, 2013
Az a középső manusz nagyon hasonlít rád.... olyan viaszos vagy egy picit.....
(#20268) FriTTz válasza Váltógyártó hozzászólására (#20264) Válasz Aug 2, 2013
Szerintem a szürke ruháson (a bal oldalin) fordítva van a sisak!
(#20288) Csukló válasza Váltógyártó hozzászólására (#20261) Válasz Aug 2, 2013
Hívogató dolog !
Lapozás       45/84    
Frissek
  2024. Szept, 20. Pé
9:02:20
  Jelenleg 20 fő olvassa az oldalt
Hirdetés