Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » H0 klubtopic
H0 klubtopic
Témaindító: csíkosháTTú, idő: Márc 14, 2013
Témakörök:

Lapozás       42/42
(#70281) etwg válasza diginewl hozzászólására (#70280) Válasz Szept 24, 2024
Sajnos ezek a Messe-k nagyon le lettek amortizálva. A baj az, hogy a hatalmas infrastruktura megvan ( csarnokon) kihasználni meg egyre nehezebb és egyre költségesebb. ( néhány számot jol ismerek igy tudom mibe kerül egy ilyen fellépés). Igy nem kell csodálkozni, ha potcselekvés is kell hozzá ( amugy is rendszeresen mennek csödbe az ilyen szervezö iridák.
Miután a gyárak többsége már alig folytat direkt kereskedelmet ( nem igen árulnak saját boltjaikban) egy Messén nincs meg a boltos csapat, aki árulni tudna ráadásul nem is olcson, ha pár négyzetméter felületért sok 10000 eurot kell fizetni (a személyzeten meg egyébb költségeken kivül). Sok ilyen vásárt a nagy cégek ignorálnak ( lásd a bécsit) akkor a baj meg nagyobb, mert a kis boltosok aligha tudják megfizetni a költségeket, ráadásul a vásári stand gyakran meg az alapvetö bolti feltételet sem biztositja.
A vevöközönség sem jön mindig össze , mert nem adja meg azt a kényelmet amit az otthoni számitogép biztosit.
Viszont közönség kell és teljesen mindegy milyen mézesmadzaggal csalogatják oda a népet. Van ahol koncerttel máshol más attrakcioval - példa sok magánterepasztal stb. A lényeg, hogy legyen elég jol fizetö látogato.
Látjuk, hogy a nürnbergi vásár is az utolsokat rugja és a nyilvánosság számára ujra bezárta a kapukat.
(#70282) diginewl válasza etwg hozzászólására (#70281) Válasz Szept 24, 2024
Így már világosabb egy kicsit - köszönöm!
Legalább nem emészt a probléma, hogy majd lemaradok valamiről, hiszen úgysem jutnék el ilyen helyekre, megszűnnek maguktól...
(#70283) acszoli hozzászólása Válasz Szept 24, 2024
Pár kiállításon már láttam a fotón látható kis asztalt, egy olasz nyugdíjas pár járja vele Európát. Elbeszélgettem velük, mikor legutoljára láttam őket, hogy hogyan működik ez a kiállításra járás náluk.

Azt mondta, hogy ők ezért nem fizetnek, de nem is árulhatnak semmit.

Meghívásos alapon működik, valaki meg kell hogy hívja őket először, vagy valakinek ajánlania kell őket. Útiköltséget és egy egyszerű szállást kapnak, azért, hogy kiállítanak.

Mindenkinek érdeke, hogy legyenek új résztvevők. Kétszer nem nagyon hívnak senkit ugyanoda egymás után.


Aki árulni akar, üzleteni, az fizeti a helypénzt.

Neuendorf_US...jpg
 
(#70284) etwg válasza acszoli hozzászólására (#70283) Válasz Szept 24, 2024
Kb igy van. Mi is voltunk egy honapja egy 3 napos kiállitáson, de már arra sem tudtam meggyözni a barátaimat, mert azért 3 napig napi 10 orát eltölteni ilyen helyen meg sok nyugdijasnak is sok ( ráadásul ha meg a terepasztal stb is nagy méretü ott állandoan figyelni kell). Ott hallottam a rendezöktöl, hogy azért hivtak meg, mert már unják a sok kis Z, H0e/f meg N meretü zsebterepasztalokat és valami más kellett ( amin sokan nagyitoval nézték a részleteket).
Sajnos a közönség érdeklödése elég gyér volt, mert vagy a modellek árai ejtettek sok embert sokkba vagy a rengeteg munka amit egy - egy modell megépitése igényel ( a jol felszerelt mühely mellett).
Érdekes a gyári kész modellekre azért elég soknak volt pénze - ha az modellezésnek tekinthetö.
Vittem néhány réz épitökészletet ( mindegyik legalább 800 alkatrészböl állt) mindenki csak elcsodálkozott milyen szép az abbol készült modell, de ugy látszik a többség 2 balkezes, mert senki nem merte még az alkatrészeket sem kézbe venni, nemhogy azokból egy modellt épiteni.
És sajnos itt zárul a kör. A profik kizárolag az eladásban ( pénzforgalomban) érdekeltek, mig a modellezök inkább a munkában a kezügyességben ami a modellezés alapja.
Ez utobbi sajnos már nem divat, ezért mennek tönkre az ilyen rendezvények.
(#70285) etwg válasza diginewl hozzászólására (#70282) Válasz Szept 24, 2024
Ha valodi szép dolgokat akarsz látni ( kerülve a mindehonnan ránk zudulo kommerciot) akkor kerüld a német kiállitásokat, azon tul egész más képet mutat a vasutmodellezés. ( Talán ezért is, mert nem tömik ki a boltokat a nagy gyárak termékeivel).
(#70286) tumikas válasza acszoli hozzászólására (#70283) Válasz Szept 24, 2024
Nagyjából ahogy leírod így van. Ellentételezést kapunk minden ilyen rendezvényért, már mikor mekkorát. Viszont az igazi értéke ezeknek a megjelenéseknek az a hírverés amit okoznak, illetve hogy a németeknél a legtöbb ilyen rendezvényre a BDEF válogat asztalokat, és így egy bizonyos minőség garantált.

@diginewl

Azért annyira nem szomorú a kép, a bécsi messe valóban halott, de ott főleg a management hozzáállása tette azt a rendezvénnyel amit. Viszont egy lipcsei, vagy friedricshafeni eseményt még mindig érdemes megtekinteni, sok szép dolog van azért, illetve mindig lehet a turkálókban kincsekre akadni.
(#70287) etwg válasza tumikas hozzászólására (#70286) Válasz Szept 24, 2024
Csak egy baj van, hogy a hirverés ma már aligha hoz valamit a konyhára, igy marad gyakran csak az elpocsékolt idö. Kár hogy idejutottunk.
(#70288) etwg válasza etwg hozzászólására (#70287) Válasz Szept 24, 2024
Talán többet érne egy mondjuk europai vagy országos adatbázis ahol fel lehetne venni a kapcsolatot az egyes klubokkal meg egyéni modellezökkel ( akit ez érdekel). Hány olyan emberke él közöttünk akinek ez a hobbija meg az utazás és lehet, hogy sokunknak örömet okozna egy-egy személyes találkozás a világ valamelyik sarkában hasonlo érdeklödésü emberekkel.
(#70289) acszoli válasza etwg hozzászólására (#70288) Válasz Szept 24, 2024
Ezzel csak az a bajom, hogy tele lenne önjelölt influencerekkel, dilettáns pöffeszkedőkkel.

Igazából nemzetközi kiállításokra szívesen eljárnék, ha pl tudnék róluk. De nem vagyok nagyon aktív az antiszociális médiában, így kevés info jut el hozzám.

Egy ilyen aktuális listám van:

modeltrainex...png
 
(#70290) tumikas válasza etwg hozzászólására (#70288) Válasz Szept 24, 2024
Nem titkolt szándékunk hogy Szombathelyen az éves kiállításunkon minden évben más-más vendégkiállítókat meghívva egy olyan rendezvényt tartani ami színvonalában ellent tud tartani a jelenlegi fősodornak legfőképp minőségben. Ehhez a célkitűzésünkhöz viszont szükségesek az ilyen rendezvények ugyanis itt tudunk olyan média visszhangra szert tenni ami feltesz minket térképre (ha már a hazai "szaklap" illetve a "tv" nem vesz tudomást az igényesebb munkákról), másrészt pedig itt tudunk kiépíteni új kapcsolatot.
(#70291) etwg válasza tumikas hozzászólására (#70290) Válasz Szept 24, 2024
Sok sikert ehhez! Biztos ott leszek, ha idöben kepok informaciot.
(#70292) etwg válasza acszoli hozzászólására (#70289) Válasz Szept 24, 2024
Én sem, söt kerülöm az ilyen felületeket.
A franciáknál a belgáknál meg a hollandoknál szoktak igen jo kiállitások lenni. Régebben Svájcban is volt egy amerikai csapat, azok igen szép modellekkel tüntek ki. Sajnos ugy látszik szétesett az is. Az olasz kiállitáson ( Verona) is gyönyörü modellek szoktak lenni ( és hatalmas tömeg ).
(#70293) acszoli válasza etwg hozzászólására (#70292) Válasz Szept 24, 2024
Az svájci, Adliswil-i kiallitas elhalálozás miatt szűnt meg Most már csak a 2 éves amerikás van Neuendorf-ban.

Itt van egy album, hogy milyen volt az tavaly:
https://gallery.acszoli.hu/american_railroad_conv_neuendorfch2023/

És a legjobb amin voltam az a Rodgau USA convention, 2019, de annak is vége már:

https://gallery.acszoli.hu/usamodelrailroadconvention-germany2019/
(#70294) etwg válasza acszoli hozzászólására (#70293) Válasz Szept 24, 2024
Örülök hogy uj helyet találtak. Régebben kettön voltam azután megszünt. Egy idö után megszüntek a mailek is igy azt hittem, hogy nincs folytatás. Akkor lehet , hogy jövöre Neuendorfban találkozunk.
(#70296) acszoli hozzászólása Válasz Szept 24, 2024
A Wunderland filmet meg lehet nézni az Amazon-on, akinek van, és érdekli
(#70297) etwg válasza acszoli hozzászólására (#70296) Válasz Szept 24, 2024
Azota már sok ujabb filmecske van a youtubon.
(#70298) acszoli válasza etwg hozzászólására (#70297) Válasz Szept 25, 2024
A mozifilm-re gondoltam )
(#70299) etwg válasza acszoli hozzászólására (#70298) Válasz Szept 25, 2024
Én is.
(#70300) csíkosháTTú válasza tumikas hozzászólására (#70286) Válasz Szept 25, 2024
Friedrichshafen idén november 1-3 között lesz. Egy német elektronikai gyártó meghívott, lehet, hogy kilátogatok, még gondolkodom.
(#70306) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#70300) Válasz Szept 25, 2024
Sajnos már más programom van igy ki lesz hagyva.
(#70308) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#70300) Válasz Szept 25, 2024
Ne gondolkozz, ott a helyed! Bodeni tó északi partján horgászni el ne feledj!!
(#70322) etwg hozzászólása Válasz Szept 26, 2024
Egy ujabb video Lipcséböl a szombathelyi terepasztalrol.

Lipcse SZVK

(#70328) bgfTT54 válasza etwg hozzászólására (#70322) Válasz Szept 26, 2024
Kőszeg:5*****
Lapozás       42/42
Frissek
  2024. Okt, 18. Pé
6:11:30
  Jelenleg 9 fő olvassa az oldalt
Hirdetés