Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       436/436
(#70311) etwg válasza Doki51 hozzászólására (#70309) Válasz Csü, 9:29
Sajnos ez nem mindig egyszerü. Az én sinjeimre ( jo 10 évesek ) rá lettek hegesztve a papucsok ( két ponthegesztést látni). Persze ez nem biztos, hogy minden sinen igy van, mert a technologia gyakran változik.
(#70313) Doki51 válasza etwg hozzászólására (#70311) Válasz Csü, 11:01
Köszönöm! Pedig abban reménykedem, hogy a szakaszolásokat meg tudom oldani a sínek összeillesztésénél szigetelő papucsokkal. Ha nem muszáj nem szívesen vágnám a síneket. Még várok, hátha valakinek van rá ötlete. Pl. a VasuTTmodellnek van-e valami javaslata? Minden tanácsot köszönök. Biro
(#70316) etwg válasza Doki51 hozzászólására (#70313) Válasz Csü, 12:46
Némi eröszakkal meg szerszámmal le lehet varázsolni a papucsokat, de szerintem nem éri meg, könnyebb 5 cm arrébb elvágni.
(#70317) Doki51 válasza etwg hozzászólására (#70316) Válasz Csü, 14:19
Valószínűleg az lesz. Köszönöm. Biro
(#70318) róbertke válasza Doki51 hozzászólására (#70317) Válasz Csü, 15:08
Már elnézést, hogy Belevau a nagyfiúk dolgába, de ha már gyárt a Tillig TT méretben műanyag sinszigetelő papucsot, akkor az eredetit is érdemes valahogy eltávolíteni.
- Újrahasznosítod valamire a fémpapucsot?
- Max. ócskavas rakomány lesz egy Es/Eas kocsiban.
- Elő a laposfogót és rántsd ki azt a felesleges fémpapucsot.
tillig-86101-szigetelo-papucsok-szurke-20-db
(#70319) Doki51 válasza róbertke hozzászólására (#70318) Válasz Csü, 17:42
A probléma az, hogy hiába rángatom, nem jön le. Deformálódik, de még mindig ragaszkodik a sinhez. Műanyag papucsaim vannak, azokat terveztem szakaszoláshoz használni. Majd feláldozok egy sinszakaszt és próbálkozom még. Próbáltam tágítani, de nem vezetett az sem eredményre. Úgy tűnik tényleg csak roncsolással jön le. Köszönöm. Biro
(#70321) kombi válasza Doki51 hozzászólására (#70319) Válasz Csü, 18:24
A gyári vágánymezők feszegetésével tényleg nem érdemes próbálkozni, mert ha nagyon ráncigálod, a sínleerősítés imitációk is felszakadhatnak, vagy megfolyhatnak és lötyögni fog a sínszál a talpfarácsban. Vagy ami talán még ennél is rosszabb, végérvényesen deformálódik/letörik a papucs és akkor kakukk.

A műanyag papucs elsősorban a szálanyagból (méteres sínszál +talpfarács) épült vágányzatnál, flexiknél és a kitből saját kezűleg épített kitéróknél hasznos. Másutt, hacsak nem akarsz jó drága szakaszolósínekkel kínlódni, üzembiztosabb -- és jóval egyszerűbb - a vágás.
(#70323) etwg válasza Doki51 hozzászólására (#70319) Válasz Csü, 18:34
Kis csavarhuzoval feszegesd le a papucsot a sin lábáról ( hajlitsd ki kb vertikális állapotba ). Ilyen állapotban talán sikerül letörni a ponthegesztést és ekkor már lejön a papucs. Meg kell tanulni hogyan jobb.
(#70325) Doki51 válasza kombi hozzászólására (#70321) Válasz Csü, 20:33
Egyet értek Veled. Nem erőltetem, marad a vágás. Biro
(#70326) Doki51 válasza etwg hozzászólására (#70323) Válasz Csü, 20:37
Köszönöm, hogy ennyit foglalkoztatok velem! Marad a vágás. Most építem át digitalisra a játszó asztalt. Biztos lesz még kérdésem. Előre köszönök minden segítséget! Jó éjt mindenkinek! Bíró
Lapozás       436/436
Frissek
  2024. Szept, 27. Pé
9:22:01
  Jelenleg 16 fő olvassa az oldalt
Hirdetés